BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kūrybinį konkursą „Žmogus ir aplinka“ laimėjo klaipėdiškė žurnalistė

Rytoj, gruodžio 28 d., Aplinkos ministerijoje bus apdovanoti tradicinio kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka”, kurį kasmet rengia Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga, laimėtojai. Piniginius prizus, diplomus ir atminimo dovanas jiems įteiks aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Pirmąją vietą vertinimo komisija skyrė Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspresas” korespondentei Jolantai Beniušytei už šiame laikraštyje paskelbtą straipsnį „ Išprievartauta rajono žemė”. Autorė atvėrė Klaipėdos rajono skaudulį - apleistą, išraustą kasinėtų karjerų žemę, kuria niekas nebesirūpina. Antrąją vietą pelnė žurnalistas Arūnas Marcinkevičius už daugiabučių namų renovacijos problemoms skirtus straipsnius „Renovacija: klausimų daugiau nei atsakymų” ir „Renovacijos fiasko: kalta valdžia ar gyventojai?!”, išspausdintus savaitraštyje „Savaitė su TV”. Trečiąją vietą laimėjo žurnalistė Danutė Jokubėnienė už televizijos laidą apie asbesto šalinimo problemas, rodytą per Baltijos televiziją.

Šiemet konkurse dalyvavo 27 spaudos ir televizijos žurnalistai. Jie pateikė 62 darbus - straipsnius ir televizijos laidas. Šiuos darbus vertino septynių narių, kaip ir numato konkurso nuostatai, komisija, sudaryta iš keturių Lietuvos žurnalistų sąjungos ir trijų Aplinkos ministerijos atstovų. Kaip sakė komisijos pirmininkė, Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus vadovė Aurelija Arlauskienė, renkant nugalėtojus buvo atsižvelgta į autorių kūrybiškumą ir profesionalumą, temos aktualumą, raiškos ypatumus.

Šiųmetinis kūrybinis konkursas „Žmogus ir aplinka” - jau aštuntasis. Sumanymas rengti tokį kasmetį konkursą gimė 2002-aisiais siekiant kuo išsamiau šviesti ir informuoti visuomenę aktualiais aplinkos apsaugos ir statybos bei būsto plėtros klausimais, kelti svarbiausias šios srities problemas, stiprinti gyventojų dėmesį aplinkos kokybei, ugdyti jų ekologinį sąmoningumą bei raštingumą, skatinti pilietines iniciatyvas tausojant gamtą ir rūpinantis gyvenamąja aplinka. Jame dalyvauti gali žurnalistai, per metus šalies periodinėje spaudoje ar interneto leidiniuose paskelbę straipsnių, sukūrę per radiją ar televiziją transliuotų laidų apie aplinkos apsaugos, statybos bei būsto sektoriaus aktualijas, problemas ir jų sprendimo būdus. Konkurso prizinį fondą sudaro penki tūkstančiai litų.

Šiemetiniai laimėtojai papildys vis gausėjantį konkurso nugalėtojų būrį. Jį sudaro pernykščiai laureatai - Šiaulių televizijos žurnalistė Nijolė Visockienė ir jos kūrybinės grupės nariai Justinas Visockas bei Aida Brašiškienė ir prizininkai Julija Petrošiūtė bei Vacys Paulauskas, 2008 m. laureatai Daumantas Butkus ir Sandra Kučinskienė bei prizininkės Jūratė Mičiulienė ir Roma Mėčienė, 2007 m. laureatė Rūta Duobaitė ir prizininkės Irma Dubovičienė bei Sigita Nemeikaitė, 2006 m. nugalėjusi Lietuvos radijo laidos „Gamta - visų namai” kūrybinė grupė (Zenonas Butkevičius, Adolfas Drungilas ir Audronė Šopagaitė) ir prizininkės Nijolė Koskienė bei Rūta Skatikaitė, 2005 m. laimėtojos Dalia Juočerytė, Inga Saukienė ir Daiva Norkienė, 2004 m. laimėtojos Aldona Kvedarienė, Salomėja Pranaitienė, Daiva Valevičienė bei Asta Krogertienė ir 2003 m. laimėtojai Vaida Pilibaitytė, Mantas Katinas, Artūras Rožėnas, Vita Morkūnienė, Mykolas Deikus bei Aušra Žukauskienė.

Aplinkos ministerijos informacija, nuotraukoje - laureatė J. Beniušytė

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras