BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kuršių nerijoje - gamtos vešėjimo pradžia

Kalendorinio pavasario - vasaros sandūra Kuršių nerijoje - tai gamtos vešėjimo pradžia. Alyvos ir kaštonai jau barsto žiedlapius, o šviežia lapuočių medžių žaluma nepaprastai gražiai kontrastuoja su melsvai žaliom pušim - nors imk ir piešk.

Prasideda pušų žydėjimo metas. Vyriškas žiedas stiebiasi sukštyn, o šalia jo prilipę moteriški žiedai - maži konkorėžiukai. Vos pajudinus - pakyla geltonų dulkių debesis. Pušų žiedadulkėse yra oro pūslelių, todėl jos lengvai skraido. Stoglangiai ir automobiliai kelias savaites bus padengti geltonų miltų sluoksniu - bet tai nėra purvas. Paprastosios pušys į orą išskiria baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, tad oras pušynuose daug švaresnis nei kituose miškuose. Šios lakiosios dalelės veikia kaip natūralūs antibiotikai - tad jei negaluojate ar peršalote, iškart važiuokite į Kuršių neriją ir vaikščiokite po pušynus.

Žydinčios pušys. KNNP archyvo nuotr.

Žydinčios pušys. KNNP archyvo nuotr.

Gerbkime ir saugokime tai, ką duoda mums gamta. O gamtoje dabar gyvenimas tiesiog „verda”. Paukščiams - rūpesčių metas: juodieji strazdai ir jūriniai ereliai augina jauniklius, kranklių jaunikliai jau skraido, šelmeninės kregždės lipdo lizdus, antys deda kiaušinius, startos, ligutės peri. Jau savotišku Nidos simboliu tapęs gandras Juzė, kaip ir pernai, įsikūrė lizde, sodyboje šalia Preilos kelio. Nors ji poros neturi, bet perėjimo instinktas paukštį vėl nuvedė į pernykštį lizdą.

Geltonosios startos lizdas. KNNP archyvo nuotr.

Geltonosios startos lizdas. KNNP archyvo nuotr.

Parko miškininkams šiuo metu pats darbymetis, nes greit užplūsiantys lankytojai per smėlį nori patogiai vaikščioti mediniais takais. Visoje nerijoje suskaičiavome virš 60-ties laiptų nuo apsauginio kopagūbrio į paplūdimius prie jūros. Juos visus reikia atnaujinti ir suremontuoti.

Mėgstantiems ramybę ir malonų gamtos prieglobstį - Kuršių nerija dabar yra pati patraukliausia. O ir kainos šiuo metu, kaip informuoja turizmo informacijos centras, dar gerokai mažesnės negu liepą, rugpjūtį.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras