BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kur Vilniuje dėti senas padangas?

Vienas Vilniaus gyventojas aikštelėje, kuri yra Gariūnų gatvėje 71, nemokamai gali palikti 5 padangas. „Lietuvoje įprasta nebereikalingas padangas sumesti į bendrus konteinerius, palikti šalia jų arba suversti miškuose. Tačiau tereikia padangas atvešti ir palikti specialioje „Ecoservice” stambiagabaričių atliekų aikštelėje. Su savimi reikia turėti asmens dokumentą”, - sakė komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice” generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Priimti naudotas padangas, jei perkamos naujos, privalo autoservisai. Tačiau už tai jie nustato mokestį. Už kiekvieną padangą imama nuo 2 iki 15 litų.

Tikimasi, kad aiškumo, kas turi mokėti už naudotų padangų surinkimą, įneš Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Jis jau svarstomas Seime.

„Siūloma nustatyti, kad padangų platintojai turi nemokamai priimti vartotojų atiduodamas padangų atliekas. Priimtas padangų atliekas platintojas privalės perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui. Taip pat siūloma nustatyti prievolę padangų gamintojams ir importuotojams apmokėti platintojui išlaidas, kurias jis patiria už senų padangų surinkimą, saugojimą ir vežimą atliekų tvarkytojui”, - sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento Atliekų valdymo skyriaus vedėja Raminta Radavičienė.

Beje, atsikratyti naudotomis padangomis vis dar bandoma jas deginant. Degančią gumą sunku užgesinti, o degantis didelis padangų kiekis ypač kenkia aplinkai ir pačių gyventojų sveikatai, nes išsiskiria kancerogeninės, vėžį sukeliančios medžiagos.

Per metus Lietuvoje sudėvima apie 14-16 tūkstančių tonų padangų. Utilizavimo įmonėse jų perdirbama vos 10 procentų.

„Ecoservice” stambiagabaričių atliekų aikštelė Vilniuje, Gariūnų g. 71 dirba pirmadieniais-penktadieniais nuo 7 -19 val., šeštadieniais-sekmadieniais nuo 7-13 val.

UAB “Ecoservice” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras