BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kupiškėnai pirmieji Lietuvoje ėmėsi aktyvių veiksmų prieš genetiškai modifikuotų organizmų vartojimą

Balandžio 25 d. Kupiškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu Tarybos nariai, mero Jono Jaručio iniciatyva, pritarė Savivaldybės dalyvavimui Laisvų nuo GMO Europos savivaldybių ir regionų tinkle. Meras įgaliotas pasirašyti oficialų informacinį laišką šio tinklo sekretoriatui dėl Kupiškio rajono savivaldybės dalyvavimo tinklo veikloje. Lietuvos Respublikos Seime rezoliucija „Dėl nuoseklios valstybės politikos genetiškai modifikuotų organizmų atžvilgiu“ buvo priimta balandžio 11 d.

Kupiškio rajono savivaldybės sprendimu nutarta ne tik pritarti Savivaldybės dalyvavimui Laisvų nuo GMO Europos savivaldybių ir regionų tinkle, gerbti pagrindines Europos regionų ir vietos savivaldybių chartijos dėl Genetiškai modifikuotų augalų ir tradicinės bei natūralios žemdirbystės koegzistavimo chartijos (Florencijos Chartija) nuostatas, bet ir siekti jų įgyvendinimo Kupiškio rajono teritorijoje savivaldybės kompetencijos ribose.

Taryba sutiko aktyviai siekti, kad Kupiškio rajone būtų puoselėjama tradicinė žemės ūkio veikla, nenaudojant GMO, taip pat – skatinti bioįvairovę, teikti prioritetą geresniam vartotojų informavimui apie maistą ir žemės ūkio produktus.

Kupiškio rajono savivaldybė pasiryžusi ginti savo rajono žemės savininkų, ūkininkų, maisto gamintojų, vartotojų ir būsimų kartų interesus, visomis teisėtomis priemonėmis riboti GMO sėklų, javų, medžių, pašarų, gyvūnų, žuvų ir kitokių organizmų auginimą, sandėliavimą, pardavimą, vartojimą ir transportavimą Savivaldybės teritorijoje.

Šiuo tarybos sprendimu politikai įsipareigojo užtikrinti, kad jokia tiesioginė ar netiesioginė parama per Savivaldybės vykdomus viešuosius pirkimus ar kitokias Savivaldybės biudžeto programas rajono mokyklose, darželiuose, ligoninėse, valgyklose ir kitose Savivaldybės įstaigose nebus suteikta GMO auginančioms ir platinančioms įmonėms. Taip pat Kupiškio rajono savivaldybės tarybos politikai įsipareigojo kartu su Lietuvos žemdirbių organizacijomis bei kitomis Lietuvos savivaldybėmis siekti, kad Lietuva ilgainiui taptų visiškai laisva nuo GMO šalimi.

Šiuo metu Lietuvoje leidžiama prekiauti 165 maisto produktais, kuriuose yra GMO. Ne visi gamintojai tai aiškiai pažymi pakuotėje, o gyventojams nepakanka informacijos apie šių produktų įtaką sveikatai.

Miglė Savukaitė,
Mero patarėja
(8 459) 35521

Kupiškio rajono savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras