BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kovą įsibėgėja iniciatyvinės grupės „Už Lietuvą be GMO“ veikla – konkursas ir konferencija

non-GMO-month-with-ozonator

Įsibėgėjanti piliečius, aktyvistus, organizacijas vienijančios iniciatyvinės grupės „Už Lietuvą be GMO“ veikla ypač intensyvi pirmąjį pavasario mėnesį. Kovą rengiamas kūrybinis konkursas maisto produktus žymėsiančiam ženklui „Be GMO“ sukurti, o „Žemės dieną“ (kovo 20-ąją) vyks speciali konferencija LR Seime, kur bus plačiau pristatytos esminės iniciatyvos kuriant Lietuvą be genetiškai modifikuotų organizmų.

Pagrindinis akcentas konferencijoje bus skirtas iniciatyvoms sukurti teisinę bazę laisvų nuo GMO produktų ženklinimui bei savivaldybių iniciatyvoms skelbti „ne GMO” zonas. Konferencijoje pasisakys daug labiau tuo klausimu pažengę Latvijos ir Lenkijos žalieji. Peticija, kurią rudenį pasirašė šimtai žmonių, pradeda veikti.

Dizaino konkursas – ieškomi aplinkai draugiški kūrėjai

Iniciatyvinė grupė „Už Lietuvą be GMO“ skelbia konkursą ženklui „Be GMO“ sukurti: http://www.facebook.com/events/246701818798557/

Ieškomas unikalus, kūrybingas ir ryškus dizainas, kurio sprendimas bus naudojamas ant tūkstančių gaminių, pabrėžiant, kad maistas vis dar gali puikiausiai gyvuoti be genetiškai modifikuotų „inovacijų“.

Geriausias darbas laimės stilingą dviratį, o kūrinio fizinė išraiška padabins milijonus sūrelių, vyniotinių ir šakočių parduotuvėse ir mugėse. Be to, visi konkurso dalyviai bus apdovanoti ekologiška užrašų knyga-kalendoriumi.

Kiekviena/s konkurso dalyvis gali visiškai laisvai pasirinkti formuluotę, kurią apipavidalins konceptualiu simboliu: „Be GMO“, „Jokių GMO“ ar kitas – svarbu aiškiai pateikti idėją, kuri bus suprantama natūralesnių, sveikesnių produktų ieškantiems pirkėjams.

Konkursas nukreiptas ne į baimių skleidimą, o į teisę pasirinkti, vietinės ir natūralaus maisto gamybos rėmimą, ekologinio ūkio šalies įvaizdį. Ženklas padės atsirinkti ne tik augalinės kilmės produktus be GMO, bet ir pieną, kiaušinius bei mėsą iš gyvulių, nešertų GMO soja.

„Prisidėk prie darnios kultūros plėtros!“, – ragina konkurso organizatoriai.

Plačiau apie „Lietuvos be GMO“ siekius

Iniciatyvinę „Už Lietuvą be GMO“ grupę sudaro Lietuvos žaliųjų judėjimo, Susivienijimo Žali LT, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, kiti savanoriai, neretai net ir žaliaisiais savęs nelaikantys natūralių produktų entuziastai.

Iniciatyva buriama siekiant propaguoti ekologinio ūkio šalies įvaizdį ir turinį, skleisti skaidrumą ir informuotumą maisto pramonės ir auginimo procesų srityje, supažindinti piliečius, vartotojus su vis įsiplieskiančiais GMO plėtros į Europą židiniais, o ypač – su pozityviomis patirtimis, kaip kuriamas ūkis natūralaus maisto plėtros pagrindu ir kokios daugialypės naudos tai suteikia ne tik ekologiškų produktų gerbėjams, bet ir visos šalies sveikai orientacijai ir gamtai.

Žali.LT, GMO.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Almonas Gutkauskas2013-03-09 18:09

Šiaip, čia tik žiniai.
Kaip visi jau ir žinote GMO yra visiškai uždrausta ekologinėje gamyboje (nulinis variantas).
O štai ir ekologinio žemės ūkio, ekologiško maisto produkto ženklas: http://www.organic.lt/lt/pages,id.410

Tačiau taip. Galima siekti, kad ir ne ekologinė gamyba lIETUVOJE nenaudotų GMO (ir to kas leidžiama yra ES).
Nes šiandien visi maisto produktai, kurie nėra ekologiški, gali turėti sąlytį su GMO.
Kadangi niekas nežino kurie gyvuliai ir t.y. kuri prekyboje mėsa ir jos produktai, ir ne tik mėsos produktai, neturi sąlyčio su GMO.
Nes kaip yra žinoma, apie 60 proc. pašarų (gal šiandien jau ir kiti skaičiai, t.y. gal ir didesni), savo sudėtyje turi GMO baltymus, t.y. GM soją.
Šiuo atevju kalbu ne apie GM produktą (kuomet viršijama tas 0.9 proc.), bet produktą, kuris turi sąlytį su GMO, t.y. kai GMO produkte yra mažiau nei 0.9 proc.
Tad šiandien, apart ekologiškų maisto produktų, visų mėsos produktų ir pan., negalima žymėti, kad juose nėra sąlyčio su GMO.
Taigi, čia šiandien kalbu apie visus maisto produktus, apart ekologiškus. O ekologiški maisto produktai savo ženklą turi.
Ir patentuotą.
Jį sukūrė ir patentavo Tatulos programa, o jo teises perpatentuoti, neatlyginamai perdavė ŽŪM. Kuri po to nustatė, kad jis Lietuvoje yra privalomas.
Tas pat yra ir su IKP. Visą IKP sistemą, pagal sutartį su ŽŪ bei jai pačiai aktyviai visame tame dalyvaujant, taip pat sukūrė Tatulos programa. Ir su ženklu (KOKYBĖ) tas pats buvo, kaip su minėtu ekologinės gamybos ženklu.
Tad tai primenu tik, nes nesinori, kad ir šia proga nebūtų, atseit, „pradedama” Lietuvoje.
Nes tuo klausimu tiesa Lietuvoje yra tradiciškai nutylima.
Aplamai Lietuvoje tai vyksta (tiesos slėpimas savotiška), kaip kokia epidemija. Bent šiais klausimais.
Antra. Dėl GMO visa Lietuva privalo būti laisva nuo to (ne tik, kaip minėjau, ekologinis jos ūkis). Būtų geriau, kad didelė zona ir apie Lietuvą. Tai būtina, dėl suprantamų priežasčių. Pradžioje pakaktų, kad įstatymiškai būtų nustatytas labai sudėtingas mechanizams, norint auginti GMO.
O pačių GM produktų transportavimui, iš tokios transporto įmonės, turėtų būti reikalaujama didelis įstatinis kapitalas. Nes autoavarijos atveju, - skriauda Lietuvai turėtų būti įvertina bent devynių ar dešimties ženklų skaičiu (taigi kaip tuomet įmonė galėtų padengi nuostolius, dėl sustabdytos ekologinės gamybos plėtros visoje Lietuvoje, t.y. bet kokioje jos vietelėje… jei jos įstatinis kapitalas nesiekia bent kelių šimtų milijonų litų…).
Pagarbiai.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras