BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kopūsto talija – 1,10 m

Doviliškės Margarit Karužienės darže vienas vėlyvasis kopūstas aplenkė lysvės kaimynus - jo apimtis net 1,10 m. Šeimininkė džiaugiasi pačios iš sėklų užauginta daržove ir siūlo „Bangos” skaitytojams konkursą.

Kopūstą milžiną užauginusiai Margarit pažįstami siūlė nufotografuoti ir parodyti „Bangos” skaitytojams. Aktyvi Dovilų bendruomenės narė tam, kuris atspės, kiek svers kopūstas rugsėjo pabaigoje, paruošė ypatingą dovaną.

Margarit padovanos moliūgą, kuriame užraugti agurkai. Tiems, kurie nelaimės, bet nori pasiruošti, anot doviliškės, nepakartojamo skonio agurkų, „Bangai” pasakė receptą.

Moliūgą, nupjovusi viršūnę, moteris išskobė, o iš jo minkštimo ir slyvaičių išvirė skanios uogienės. Į vidų priklojo vyšnių lapų, krapų galvučių, peletrūnų, česnako skiltelių. Į taip paruoštą moliūgą suguldė nuplautus agurkus, ant viršaus uždėjo vėl tokių pat prieskonių ir uždengė krienų lapais. Rasalą Margarit verda iš litro vandens ir 60 g druskos. Atvėsintu skysčiu užpila agurkus, uždeda nupjautą daržovės viršūnę, o sujungimą užvaškuoja. „Moliūgas - puikus indas agurkams, tik jį reikia laikyti ne žemesnėje nei 5 laipsniai temperatūroje. Agurkai laikosi iki pavasario”, - pasakojo M. Karužienė.

Ekologiškai augintas daržoves moteris konservuoja ne tik šeimai, bet ir į svečius eidama nuneša lauktuvių. „Reikia dalintis”, - sako optimizmu trykštanti veikli moteris.

Atsakymo į klausimą, kiek svers kopūstas, laukiame iki rugsėjo 30 d. el. paštu vida@gargzdai.lt, telefonu 8 618 44050 arba adresu: J. Basanavičiaus g. 21, Gargždai. Tiksliausiai atspėjusiajam atiteks Margarit dovana.

Vida Valaitytė

Šaltinis: Klaipėdos rajono laikraštis “Banga”, www.sxc.hu nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras