BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kopenhagos klimato kaitos konferencija Lietuvos jaunimo akimis


Artėjant didžiosioms metų šventėms praūžė ir svarbus Pasauliui renginys - Klimato kaitos konferencija Kopenhagoje (dar vadinama COP15 - conference of the parties), turėjusi pakeisti Rio de Žaneiro Kioto protokolą. Toks renginys neapsieina be visuomenės, nevyriausybinių organizacijų, jaunimo dėmesio. Žinoma, Lietuvos jaunimas, taip pat suskubo sudalyvauti konferencijoje ir demonstracijoje Kopenhagos gatvėse. „Savas” pakalbino keletą į šį renginį vykusių Lietuvos jaunimo delegacijos atstovų.

Kodėl važiavote į Kopenhagoje vykusią konferenciją?

„Kadangi į klimato kaitos problemą įtraukti viso pasaulio žmonės, buvo įdomu pamatyti, kaip į ją reaguoja kitų šalių atstovai. Taip pat, įdomu buvo Bella centre stebėti, kaip šalių vadovai tariasi dėl klimato kaitos klausimų, sužinoti, kokios yra naujausios atsinaujinančių energijos šaltinių technologijos.

Tai buvo tarsi nedidelis iššūkis man - labai norėjosi suorganizuoti pačia kelionę, nors ir susidūriau su laiko, piniginių klausimų ir kt. problemomis. Siekiau, kad ir Lietuvos jaunimo atstovai palaikytų Kopenhagoje vykusį procesą, prisidėtų prie demonstracijų, nepaisant krizės laikotarpio. Taigi labai džiaugiuosi, kad UAB „Edrija” parėmė 11-os Lietuvos jaunimo atstovų kelionę į klimato kaitos konferenciją.” - sakė išvyką organizavęs ekologinio klubo “Žvejonė” narys, jūros aplinkos inžinerijos magistrantas Algirdas Švanys.

Ką manote apie įvykusią protesto akciją? Ar reikalingos tokios akcijos?

COP15 - pasaulyje iš esmės nieko nepakeitęs renginys. Verslininkai ir jų atstovai - politikai susirinko imituoti rūpestį pasauliu ir žmonija. Taip pat susirinko ir rėkalojanti aktyvistų minia - paprašyti, kad kapitalas pakeistų savo prigimtį ir pradėtų rūpintis pasaulio atgaivinimu. Tiek pirmieji tiek antrieji pasiekė savo tikslą. Deja, bet tai nieko pakeisti negalėjo mūsų civilizacijos pasirinktame kelyje, kuris turi begalę skirtingų vardų nusakančių vieną ir tą pačią kryptį. Technologinis progresas apsikabinęs su kapitalizmu draugiškai žingsniuoja per planetą trypdamas paskutinius natūralius žmonijos sugebėjimus, planetos bioįvairovę ir gamtos išteklių likučius. Pasaulis griaunamas, o žmonėms, lyg buliams koridoje, prieš nosis mosuojama skepetomis su užrašais CO2, CH4 ir t.t.” - sakė Tadas Lomanas, žaliavalgis natūralistas. „Manau, kad tokios akcijos yra reikalingas dalykas, tik gaila, kad žiniasklaida akcentuoja, kiek žmonių buvo suimta, kokios riaušės įvyko, o ne ko žmonės nori, su kokiom mintim eina į tokias demonstracijas. Tačiau nepaisant visko, gerai, kad akcija įvyko. Ji atkreipė viso pasaulio dėmesį. Tai įrodo, kad labai daug žmonių yra suinteresuoti klimato kaitos klausimais” - nuomonę išsakė Algirdas.

Kodėl jaunimas dalyvauja akcijose?

„Todėl, kad nežino, kaip kitaip keisti pasaulį ir yra suformuluota nuomonė, kad akcijos kažką keičia” - teigė Tadas. „Žmonėms patinka būti bendraminčių būryje. Svarbiausia tai, kad jaunimui yra aktualios šios problemos ir jie nori gyventi gerą gyvenimą ateityje, be klimato kaitos ir kitų kataklizmų, kurie pranašaujami ateityje” - minėjo Algirdas.

Tadai, kokios patirties įgavai Kopenhagoje ir ką norėtum perduoti Lietuvos jaunimui?

„Susipažinau su daug įdomių ekologų, biologų ir kt. aktyvistų iš Lietuvos, teko pabendrauti su Danijos ekologinių judėjimų nariais. Sutikau daug bendraminčių iš kitų valstybių, pasidalinome patirtimi ir užmezgėme ryšius.

Pasitvirtino mano blogiausios hipotezės apie situaciją pasaulyje - t.y., kad pasaulį šiuo metu valdo kapitalas ir niekam neįdomūs moksliniai tyrimai, mokslininkų nuomonė, o viską „valdo” sistema. Jaunimui noriu pasakyti, kad kol kas Kopenhagoje nieko reikšmingo nebus pakeista. Tegu jaunimas pats stengiasi keisti pasaulį į gerąją pusę. Vienintelis efektyvus dalykas mano akimis - tai ekogyvenviečių kūrimas.”

Asta Pipiraitė, “Savas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras