BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kontrolę vykdantys specialistai daugiau dėmesio skirs sveikos mitybos principų propagavimui

Balandžio 17-24 d. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai skaitė praktinių seminarų kursą tema „Sveikos mitybos principai, maisto pasirinkimo kriterijai, sveikos mitybos rekomendacijos”. Seminaruose, organizuotuose Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje, dalyvavo 115 maisto kontrolės inspektorių iš visos Lietuvos.

Renginių metu mitybos specialistai skaitė pranešimus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojams, atsakingiems už viešojo maitinimo ir maisto gamybos įmonių kontrolę, apie sveikos mitybos principus ir taisykles, mitybos įtaką sveikatai. Seminaruose aptarti įvairių maisto produktų grupių (vaisių, daržovių, grūdinių produktų, pieno ir kt.) maistingumo, jų pasirinkimo bei vartojimo aspektai. Praktinių užsiėmimų metu vyko diskusijos apie teršalų (dioksinų, akrilamidų ir kt.) įtaką maisto saugai bei poveikį žmonių sveikatai. Plačiai aptartos energinių gėrimų, maisto papildų vartojimo temos, nagrinėti užkandžių bei saldumynų gaminimo ypatumai, aptarti šalies gyventojų druskos vartojimo įpročiai.

„Šie seminarai suorganizuoti įgyvendinant 2012 m. valstybinės maisto ir valstybinės veterinarinės kontrolės specialistų specializuotųjų mokymų programą. Įgyvendindami tokias programas siekiame, kad viešojo maitinimo įmonių, ypač vaikų ugdymo įstaigoms šias paslaugas teikiančių įmonių kontrolę vykdantys specialistai žinotų apie produktų maistingumo ir sveikos mitybos aktualijas ir šiomis žiniomis galėtų pasidalinti su verslo operatoriais. Seminarus išklausę specialistai sugebės turimas žinias pristatyti mokyklų bendruomenėms, mokiniams ir paskatinti sveikesnio, ruošiamo vietoje ir iš vietinių produktų, maitinimo sugražinimą į vaikų ugdymo įstaigas”, - sakė Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė.

Šių metų gegužės mėnesį numatoma organizuoti antrą tokių seminarų etapą, kurio metu kita grupė darbuotojų, atsakingų už maisto kontrolę, bus ruošiami, kaip tinkamai ir efektyviai perteikti turimas žinias kolegoms ir maisto verslo operatoriams. Numatoma, kad seminarus išklausę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai bendradarbiaus su vaikų ugdymo įstaigomis, pristatydami sveikos mitybos principus, teisingus maisto pasirinkimo kriterijus ir rekomendacijas.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras