BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Konservatoriai – prieš referendumą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas siūlo visiems savo partijos nariams nepalaikyti referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams ir nedalyvauti referendumo organizavimosi grupėse. Apie tokį konservatorių sprendimą vakar spaudos konferencijoje informavo Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

„TS-LKD, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvos ūkininkams mokamos tiesioginės išmokos vis dar gerokai mažesnės nei Europos Sąjungos senbuvių ūkininkų, taip pat į žymiai trumpesnį mūsų ūkininkų veiklos laikotarpį, pasisako už kuo ilgesnį ribojimo terminą kitų ES šalių piliečiams įsigyti žemę Lietuvoje”, - sakoma TS-LKD prezidiumo pareiškime „Dėl referendumo iniciatyvos drausti žemės pardavimą užsieniečiams”. Jame teigiama, kad TS-LKD frakcijos Seime iniciatyva šiame Seime buvo priimtas nutarimas, kuriuo Algirdo Butkevičiaus vyriausybė esą buvo įpareigota „ieškoti galimybių siekti Sutarties dėl ES veikimo pakeitimo arba imtis kitų alternatyvių priemonių tam, kad draudimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsienio piliečiams nebūtų laikomas europinio laisvo kapitalo judėjimo principo pažeidimu”.

Pareiškime pažymima, kad TS-LKD būdama valdžioje padarė viską, kad Lietuvoje žemės pardavimo užsieniečiams ribojimas būtų pratęstas nuo 7 metų iki pagal ES sutartį galimo 10 metų laikotarpio ir taip būtų sudarytos prielaidos Lietuvos ūkininkams sustiprėti.

Konservatoriai pareiškė apgailestaujantys, kad A. Butkevičiaus vyriausybė atsisakė tęsti jų vykdytą politiką siekti pratęsti žemės pardavimo ribojimą, atsisakė vykdyti Seimo priimtą nutarimą, įpareigojusį vyriausybę inicijuoti derybas su Europos Komisija (EK) dėl termino tolesnio pratęsimo.

„Pasisakydami už kuo ilgesnį žemės pardavimo užsieniečiams ribojimą kartu pažymime, kad siūlymas šį klausimą spręsti vienašališkai, ne derybomis su EK, o referendumo būdu nėra tinkamas. Taip spręsdami pažeistume ne tik šalies įsipareigojimus pagal stojimo į ES sutartį, bet ir sukeltume grėsmę Lietuvos, kaip ES narės, galimybėms gauti visą numatytą finansavimą 2014-2020 metų laikotarpiu”, - sakoma TS-LKD pirmininko Andriaus Kubiliaus pasirašytame pareiškime.

Eltos, „ekspertai.eu” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras