BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Konkurso „Sniego žvėrys” balsavimo lenktynėse nugalėjo „lėčiausias”


Vos tik kiškio šuoliukais atstraksėjus naujiesiems metams, nuo pat sausio pradžios iki bundančio kovo Kauno marių regioninio parko direkcija kvietė įsisukti į baltas pusnis ir su sniego pertekliumi kieme susidoroti kūrybišku būdu - lipdyti įvairiausių sniego žvėrių skulptūras, jas fotografuoti ir elektroniniu paštu skraidinti konkursui „Sniego žvėrys”.

Šį iššūkį išgirdo ir priėmė per 60 dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių - Kauno, Panevėžio, Kretingos, Alytaus miestų bei Kaišiadorių, Kauno, Panevėžio, Kėdainių, Lazdijų ir Vilkaviškio rajonų.

Džiaugiamės visais atsiųstais kūriniais: kiekvienas jų išskirtinis, savitas ir, nors padarytas iš šalto sniego ar ledo gabalo, skleidžiantis ypatingą šilumą. Todėl ir nutarėme padėkoti visiems dalyviams asmeniškai, įteikiant padėkos raštus, nominuojant skulptūras atskirose kategorijose, pagal sukurtų sniego žvėrių charakterį: žaismingiausias, drąsiausias, skeltalūpiškiausias, bioįvairiausias, spalvingiausias, draugiškiausias ir t.t. Bet išrinkti pačius šauniausius vis tiek neišvengiamai teko…

Nugalėtojai išplauks…

Keturių originaliausių skulptūrų autoriams atitenka žadėtas prizas - speciali išvyka po Kauno marių regioninį parką ir pažintis su parko gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis iš vandens: Paukščių salomis, aukščiausia legendomis apipinta Dovainonių atodanga, marių „nubučiuotais” piliakalniais ir senojo Nemuno slėnio paslaptimis, skendinčiomis giliai po vandeniu… Aktyviausią dalyvį, poetiškiausią ir meniškiausią skulptūras rinko Kauno marių regioninio parko direkcijos darbuotojai, na, o mylimiausią sniego žvėrį palikome išrinkti visuomenei.

Labiausiai džiūgauti ir išvykai į Kauno marių regioninį parką pradėti ruoštis turėtų konkurso dalyvės iš Lazdijų rajone esančio Kučiūnų kaimelio, prisistačiusios Vėžlio draugėmis - jų sukurtas jūrinis vėžlys, per savaitę trukusį balsavimą Kauno marių regioninio parko direkcijos Facebook profilyje, palyginti visiškai nevėžlišku greičiu išsiveržė į pirmaujančias pozicijas, užkariavo daugiausia simpatijų ir pelnė mylimiausio sniego žvėries titulą.

„Šis vėžlys atsirado iš didelio noro sudalyvauti konkurse. Vėžlys yra 2 m 20 cm pločio, 1 m 70 cm ilgio ir 1 m 50 cm aukščio. Galbūt mūsų vėžliukas keistai atrodo dėl spyglių kiaute, bet tai ne spygliai. Mes padarėme jam kailį, kad nesušaltų lediniame jūros vandenyje ir galėtų džiaugtis žiemiškais malonumais kaip ir mes!” - energingai pasakojo lipdytojos, kurios savo „žvėrį” lipdė bene 4 valandas.

Šešios merginos - Dovilė Kučinskaitė, Kristina Kučinskaitė, Inga Miskelytė, Jovita Karaliūnaitė, Indrė Jurkonytė, Laima Kučinskaitė - prasitarė, kad kiekvieną žiemą nepraleidžia progos paslidinėti, o išgirdusios apie konkursą, dar vienu žiemišku malonumu nutarė pasimėgauti.

Tiesa, lipdybos proceso eigoje jos dar nežinojo, kokiu žvėrimi taps didžiulė sniego krūva: „Bedailinant paskutinius „štrichus”, į pagalbą atskubėjo ir kaimynas Valdas Pociukonis, kuris pasirūpino vėžlio kailiuku ir įamžino mus fotoaparatu. Ilgai ginčijomės, kas čia - vėžlys ar ežys? Lemiamą žodį tarė dėdė Valdas, ir taip pakrikštijome savo sniego žvėrį jūriniu vėžliu.”

Aktyviausia konkurso „Sniego žvėrys” dalyve tapo Rytė Giedrikaitė (Naugardiškės k., Kauno r.), atsiuntusi „Sniego pasaką”, kurią kūrė, lipdė, pildė, „remontavo” net keletą dienų ir vis nepamiršdavo mūsų informuoti. Taip savo kieme ji patupdė paukštį, ant sniego „pievos” - didžiulį elnią ir net sugebėjo į medį voveraitę įsodinti.

Tiek konkurso eigoje, tiek balsavimo metu akcentavome atkreipti dėmesį į pateiktus skulptūrų aprašymus, kurie dalyvių kūriniams suteikė kitokių atspalvių. Todėl ilgai nedvejoję, poetiškiausiu sniego žvėrimi išrinkome Karmėlavos B.Buračo gimnazisto Justino Šiugždinio „Eiliuotą sniego pasaką”.

Na, o meniškiausiu sniego žvėrimi, „prisijaukinusiu” ne vieną direkcijos darbuotojų žvilgsnį, tapo ledinis „Sniego rainis”, kurio šeimininkė - alytiškė Ieva Šidlauskaitė. Jaunoji menininkė nudžiugino ne tik juvelyriškai „nuglostytu” katinėliu, bet ir įspūdingo grožio sniego boba, kuri, deja, dėl suprantamų priežasčių negalėjo dalyvauti konkurse, tačiau puikiai tiko Užgavėnių temai iliustruoti (ją galite pamatyti čia).

Sveikiname nugalėtojus ir pradedame gyventi dar vieno nuotykio laukimu, į kurį leisimės kartu, kai tik žemė galutinai išsibudins ir subanguos žaluma.

Visų konkurso „Sniego žvėrys” dalyvių nuotraukas pamatyti, smagias kūrybinio proceso istorijas paskaityti galite Kauno marių regioninio parko direkcijos „Facebook” profilyje.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras