BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Konferencijos „Ūkininkavimo ir gamtos terapijos principų taikymas ugdant vaikų gyvenimo įgūdžius“ dalyviai labiausiai įvertino nuoširdumą

2013 m. sausio 29 d. Vilniuje vykusioje konferencijoje „Ūkininkavimo ir gamtos terapijos principų taikymas ugdant vaikų gyvenimo įgūdžius” suvažiavę dalyviai klausėsi pranešimų apie gamtos poveikio reikšmę globos namuose augantiems vaikams, patys aktyviai ieškojo receptų, kaip sukurti ugdančią bei gydančią žaliąją aplinką savo įstaigose. Įvykusi konferencija - tai viena projekto “Žalia stotelė” veiklų, kurią organizavo jaunimo iniciatyvinė grupė Eko karta ir UAB agrofirma “Sėklos”. Kviečiame susipažinti su trumpu šio renginio apibendrinimu, pagal pačių dalyvių išsakytas mintis.

Dalyvių nuomone, visos pranešėjų temos bei darbas grupėse jiems buvo naudinga patirtis. Specialistams buvo labai įdomu sužinoti apie gamtos terapijos patirtį užsienio šalyse, pristatytą psichologės Eglės Kuraitės. Daugelis dar kartą norėtų išgirsti skulptorės Danielės Šležienės pasakojimą apie žmogų auginantį sodą, uždegusį kūrybai bei norui ekperimentuoti. Pasak konferencijos dalyvių, įkvėpimo šaltiniu jiems taip pat tapo šiltas bei atviras Valdorfo pedagogikos pedagogės Editos Kuliavaitės pasidalinimas savo išgyvenimais. Tapusi dviejų vaikų globėja ji įkūrė Susitikimų Žemės bendruomenę Molėtų rajone, Juodenėnų kaime, kur gamtos apsuptyje laiką leidžia mamos, savo šilumą dovanojančios gimdytojų paliktiems mažyliams.

Nuoširdus dalinimasis gerąja patirtimi, betarpiškas bendravimas, sutikti įdomūs žmonės, lektorių ir visų projekte dalyvaujančiųjų užsidegimas - pasak atvykusiųjų į konferenciją - paliko didžiausią įspūdį.

Ateityje dalyviai norėtų išgirsti daugiau patarimų, tinkančių konkrečios įstaigos situacijai spręsti, savo akimis pamatyti įvairių praktinių pavyzdžių. Konferencijos metu taip pat buvo pasigesta temos apie vaikus motyvuojančius veiksnius. Kadangi tai itin svarbi tema, organizatoriai, atsižvelgdami į dalyvių nuomonę, jau šiuo metu rengia medžiagą, kurią kievienam dalyviui pateiks internetu.

Dalyviai vienbalsiai pritarė, kad susiburti skatinantys renginiai yra labai reikalingi ir ateityje lauks panašių veiklų. Organizatoriai taip pat tikisi, kad šis pirmasis susitikimas paskatins glaudesnį bendradarbiavimą, aktyvų dalyvavimą bei dalinimąsi gerąja patirtimi.

Konferencijos organizatoriai:

Projekto „Eko karta” iniciatyvinė grupė
Giedrė Kisielė
Akcijos „Žalia stotelė” koordinatorė
Tel. 8620 88664
E. paštas: projektai@ozonas.lt
ir
UAB agrofirma „Sėklos”

Parengė:
Lina Bakšytė
jaunimas@ozonas.lt

“Eko kartos” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras