BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Konferencijoje „Maisto priedų svarba šiandien ir ateityje“ diskutuota, kaip išsklaidyti vartotojų nerimą dėl maisto priedų

Š.m. spalio 18 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), drauge su Europos maisto saugos tarnyba (EFSA), į tarptautinę konferenciją sukvietė per 200 dalyvių. Konferencijoje, skirtoje maisto priedų naudojimo ir ženklinimo aktualijoms ir ateities perspektyvoms įvertinti, dalyvavo Europos Komisijos, EFSA, VMVT, Sveikatos apsaugos ministerijos ir visuomenės sveikatos centrų, mokslinių tyrimų institutų, universitetų, maisto pramonės asociacijų, maisto gamybos įmonių ir vartotojų organizacijų atstovai.

Konferencijos dalyvius pasveikino LR Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

„Labai svarbu padėkoti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ne vien tik už gerus valstybinės maisto kontrolės rezultatus, leidžiančius vartotojams pasitikėti mūsų maisto pramone, bet ir už galimybę šiandien aukščiausiu lygiu, kartu su Europos maisto saugos tarnyba, Europos komisijos atstovais, Lietuvos maisto rinkos dalyviais aptarti maisto priedų klausimus nuo reglamentavimo iki vartotojų lūkesčių”,- savo sveikinimo kalboje pabrėžė LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Konferencijos metu pranešimą apie Europos Komisijos politiką ir strategiją reglamentuojant maisto priedus skaitė Europos Komisijos atstovas dr. Jiri Sochor, Europos maisto saugos tarnybos misiją, prioritetus ir vaidmenį, maisto priedų įteisinimo procese, pristatė EFSA atstovai - dr. Bernhard Berger ir prof. dr. George Kass.

VMVT direktoriaus pavaduotojas Z. Stanevičius dalyviams pristatė naujausius valstybinės maisto priedų naudojimo ir ženklinimo kontrolės duomenis bei tendencijų apžvalgą. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktoriaus pavaduotoja S. Ščeponavičienė supažindino su vartotojų ir gamintojų apklausos, siekiant išsiaiškinti jų požiūrį į maisto priedų naudojimą, rezultatais.

Pranešimus taip pat skaitė Vilniaus krašto higienistų ir epidemiologų draugijos valdybos narys, Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas, Kauno technologijos universiteto profesorius dr. Rimantas Venskutonis, asociacijos „Lietuvos maisto pramonė” direktorė Irma Pilipienė ir „Biovela group” generalinis direktorius Virginijus Kantauskas.

Konferencijoje buvo plačiai diskutuojama, kodėl apklausų duomenimis beveik 90 % Lietuvos gyventojų mano, kad maisto priedai gali rimtai pakenkti jų sveikatai. Mūsų šalies gyventojai labiausiai iš visų Europos Sąjungos šalių gyventojų yra sunerimę dėl su maistu susijusių pavojų, nors vertinant ilgamečius valstybinės kontrolės ir statistinius duomenis, maistas mūsų šalyje yra vienas saugiausių.

Konferencijos dalyviai ypatingą dėmesį skyrė gamintojų ir vartotojų požiūrio į maisto priedų naudojimą skirtumams ir teisingos informacijos apie maisto priedų saugą ar riziką vartotojų sveikatai platinimui. Įtemptai diskutuota dėl nuo gruodžio 1 d. įsigaliosiančio susitarimo, kad išskirtiniais ženklais paženklintų maisto produktų gamintojai privalės laboratoriniais tyrimais įrodyti tokio ženklinimo pagrįstumą. Negalintys to padaryti - turės tokio ženklinimo atsisakyti. Toks susitarimas po ilgų diskusijų buvo pasiektas Žemės ūkio ministro sudarytoje verslo asociacijų ir valstybinių institucijų bendroje darbo grupėje.

„Manau, kad ši konferencija padės įtvirtinti šiais metais įvairiose darbo grupėse pasiektus susitarimus ir leis suformuoti tvirtą pagrindą reglamentuojant išskirtinių maisto produktų gamybą, ženklinimą ir reklamą, bei apibrėžti maisto priedų svarbą šiandieninėje ir ateities maisto pramonėje”, - teigė VMVT direktorius dr. Jonas Milius.

Konferencijos medžiaga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras