BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kokybišku geriamuoju vandeniu aprūpinami dauguma šalies gyventojų

Pasaulinės vandens dienos, kuri šiandien Lietuvoje pažymima jau vienuoliktą kartą, šūkis „Vanduo - miestams” šiemet pasirinktas siekiant atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį, kad sparčiai augant miestiečių skaičiui reikia kuo aktyviau spręsti miestų vandens išteklių valdymo problemas. Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinės Tautos. Mūsų šalyje ši diena minima nuo 2000-ųjų.

Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri turi dideles gėlo požeminio vandens atsargas, ir vienintelė Europos Sąjungos valstybė, centralizuotam tiekimui naudojanti tik šį gerai apsaugotą nuo taršos vandenį.

Prieš metus, praėjusį kovą, Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo inventorizuotos šalies geriamojo vandens tiekimo sistemos. Kaip sakė ministerijos Vandenų departamento direktorius Dalius Krinickas, inventorizacijos rezultatai rodo, kad kontroliuojamos kokybės geriamąjį vandenį gauna trys ketvirtadaliai - 73,5 proc. - Lietuvos gyventojų. Didžioji jų dauguma vandeniu aprūpinami tiekiant jį vamzdynais. Ir tokių gyventojų nuolat daugėja. Daugėja ir individualių gręžinių, kurių vandeniu apsirūpina individualių namų gyventojai. Minėtosios inventorizacijos duomenimis, Lietuvoje praėjusiais metais buvo per 65, 6 tūkst. tokių gręžinių (2009 m. - apie 50 tūkst.).

Planuojama, kad iki 2014 m. gruodžio 31 d. kokybišką vandenį gautų 95 proc. šalies gyventojų. Ar šį uždavinį pavyks sėkmingai įgyvendinti, pirmiausia priklauso nuo savivaldybių. Jas Konstitucija, Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas bei Vietos savivaldos įstatymas įpareigoja užtikrinti geriamojo vandens išgavimą, tiekimą ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą savo teritorijose.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras