BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kokį maisto papildą vartoti? Ar verta vartoti maisto papildus?


„Mūsų medicinoje tu niekam nesi įdomus. Pats turi nusistatyti diagnozę, pasiskirti gydymą. Jei man yra bėda, aš nebeinu į vaistinę pirkti vaistų - einu pirkti natūralių maisto papildų. Man jie visada padeda, žinau, kaip turiu gydytis” - vis daugiau tokių nuomonių pasigirsta.

Iš tiesų nuėjus pas gydytoją, kad ir dėl labai mažos sveikatos problemos, išeini su krūva receptų, dažniausiai be jokių patarimų kaip išvengti vienokių ar kitokių negalavimų. Šeimos gydytojai turėtų saugoti mūsų sveikatą, o ne aklai išrašinėti farmacininkų vaistus. Patys gydytojai turėtų būti suinteresuoti visų pirma išmokyti mus sveikai gyventi, maitintis, tausoti savo sveikatą. Beje, vaistų vartojimas ne tik padeda panaikinti vieną ar kitą negalavimą, tačiau suteikia ir žalos, turi nemažai nepageidaujamų poveikių.

Ar reikia mums maisto papildų?

Apie maisto papildus yra visokių prieštaringų nuomonių, iš kurių gausos Jūsų nuomone teisingiausią informaciją turite atsirinkti tik Jūs patys.

Visų pirma reiktų žinoti, jog maisto papildai turi būti notifikuoti mūsų šalyje jei jie yra atvežami iš ES, jei iš trečiųjų šalių - jie turi būti registruojami, t.y. sudėtingesnė ir ilgiau užtrunkanti procedūra. Tiek maisto papildų notifikavimo, tiek registravimo procedūras atlieka Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Todėl siūlytume visada pasidomėti ar maisto papildas yra tikrai saugus ir notifikuotas/registruotas mūsų šalyje, tai galite pasitikrinti adresu http://www.vvspt.lt/maistopapildai/ . Jokiu būdu nepirkite maisto papildų turguje ar kitose neaiškiose vietose.

Ar galima apsieiti be maisto papildų? Galima, jei ištisus metus turite ekologiškame ūkyje be trąšų išaugintų burokėlių, kur yra visa Mendelejevo lentelė, jei turite užsiraugę statinę kopūstų žiemai - bus vitamino C, priešvėžinių medžiagų, jei turite obuolių, kuriuose daug naudingų elementų. Jei dar turėsite morkų - tikrai nieko nepritrūks. Jei šias daržoves ar vaisius pirksite prekybos centruose, tai iš jų naudos tikrai nebus daug. Tokie perkami vaisiai ir daržovės užauginti taip, kad turėtų tik gerą vaizdą.

Jei neturime galimybės ištisus metus maitintis vertingomis neužterštomis daržovėmis, tuomet tikrai reikia vartoti papildus. Kai nusilpusi nervų sistema, kankina pervargimas, išsekimas, lėtinės ligos - vien įprastos mitybos ne kiekvienam pakanka, reikia ir maisto papildų. Tačiau jie neišgydo, o tik padeda paruošti geresnę terpę gijimui, o naudojant profilaktiškai - padeda išvengti daugelio ligų.

80-90 proc. ligų sukelia organizmo užsiteršimas. Dėl to sutrinka medžiagų apykaita, organų veikla. Kai išvalysime toksinus - liga pati „pasitrauks”. Todėl svarbu profilaktiškai vartoti maisto papildus skirtus žarnyno valymui, toksinų šalymui, virškinimo sistemos gerinimui.

Kuo skiriasi įprasti maisto papildai nuo ekologiškų?

Galima atsakyti remiantis aukščiau aprašytu pavyzdžiu su vaisiais ir daržovėmis. Jei suvalgome obuolį, išaugintą neekologiškame ūkyje, nešvarioje aplinkoje, naudojant trąšas, kokią naudą jis mums teikia? Tikriausiai jokios. Jei suvalgysime obuolį išaugintą ekologiškame ūkyje jis suteiks mūsų organizmui ženkliai daugiau vertingų medžiagų. Ekologiški, organiniai maisto papildai kartais gali būti ir kaip vaistas, nes jo poveikis ženkliai didesnis ir efektyvesnis nei įprastų maisto papildų. Atkreipkite dėmesį, jog ekologiškuose maisto papilduose nėra pavojingų ar kenksmingų papildomų priedų. Visada pažiūrėkite ant pakuotės nurodytų pagalbinių medžiagų sąrašą, rinkitės tokius, kurių pagalbinių medžiagų sąrašas trumpiausias. Idealu, kai sudėtyje būna tik organiniai ingredientai be jokių papildomų priedų, dažniausiai tai būna maisto papildai skystame pavidale arba aliejai.

Apeiron maisto papildai

Apeiron ekologiškiems maisto papildams naudojami augaliniai ingredientai, kurie auginami Pietų Indijoje, mažuose ūkiuose. Tokiu būdu yra remiami maži ūkiai, vietinės bendruomenės, kuriems yra sunku pragyventi. Augalai renkami, skinami rankomis. Darbui jokiu būdu neišnaudojami vaikai. Labai griežtai stebimas augalų, naudojamų papildams, auginimas, kurie auga toli nuo pramonės, nuo didelių centrų, nuo užterštų rajonų. „ESSENZA” parduotuvėje jau galima įsigyti saugių ekologiškų maisto papildų lieknėjimui, toksinų, šlakų šalinimui, virškinimo sistemos gerinimui, žarnyno valymui, imuniteto stiprinimui, kraujo valymui, širdies veiklos gerinimui, reguliuojančių gliukozės kiekį kraujyje, reguliuojančių spermatogenezę, mažinančių cholesterolio kiekį, gerinančių kepenų ir blužnies veiklą, gerinančių kraujo apytaką, padedančių nuo streso, stabdančių senėjimo procesus ir kt. Visi Apeiron papildai notifikuoti mūsų šalyje, saugūs ir sertifikuoti.

Oficialus atstovas Lietuvoje: UAB „VLN living”, Gaono g. 1/Dominikonų g. 15, Vilniuje, parduotuvė ESSENZA. www.essenza.lt

Šį pranešimą parengė “Essenza”. Ekonaujienų redakcija šio pranešimo spaudai neredagavo ir už jo turinį neatsako.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras