BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl žinomi žmonės renkasi sveiką gyvenimo būdą?

Daugiau kaip pusę metų vykstantis projektas „Aš-už sveiką Lietuvą” suburia vis daugiau žmonių, norinčių pasidalinti savo sėkmės istorijomis ir paskatinti Lietuvos žmones rinktis sveiką gyvenimo būdą. Prie projekte dalyvaujančių herojų prisijungė ir trys gerai visuomenei žinomi vyrai: dizaineris Seržas Gandžumianas, atlikėjai Edgaras Lubys (Feral) ir Saulius Urbonavičius-Samas. Dalyvaudami Pix studijos direktorės, projekto vadovės Eglės Žiūkaitės ir jos komandos surengtoje fotosesijoje, vyrai dalinosi savo patirtimis ir gyvenimo nuostatomis.

20 metų nerūkantis ir 8 metus visiškai nevartojantis alkoholio muzikantas Saulius Urbonavičius dalinasi, jog dabar nė už ką nesugrįžtų prie seno gyvenimo būdo. „Man tai nebeįdomu. Pasaulyje yra šimtai tūkstančių geresnių būdų atsipalaiduoti”, - sako jis.

„Pirmiausia mečiau rūkyti. Pamenu, 1993 m. grįžome iš didelio turo po Prancūziją su grupe. Tada ganėtinai „nusitūsiau” - visą laiką kelyje, cigaretė-alkoholis, rokenrolinis gyvenimas… Grįžau ir supratau, jog reikia kažkaip atsigauti. Ir tiesiog nusprendžiau mesti rūkyti, nors prieš tai rūkiau ilgokai, kokius dešimt metų - mokyklos, armijos, studentavimo, muzikavimo laikais… Tiesiog iškart mečiau, ir daugiau niekada nebegrįžau prie šio reikalo. Iki šiol prisimenu tą nuostabų lengvumo jausmą po kokių dviejų-trijų savaičių nerūkymo, kai užauga sparnai, palengvėja… Kas yra metęs rūkyti, tikrai žino, apie ką aš kalbu. Pradedi užuosti kvapus, jausti skonį, išsivalai”, - prisimena atlikėjas.

Prieš aštuonerius metus Samas visiškai atsisakė alkoholio. Kaip pats pasakoja, viena pagrindinių paskatų mesti - jam tiesiog atsibodo toji beprasmybė. „Alkoholis yra toks dalykas, kurio žmogus niekada nenugalės. Šioje kovoje jis visą laiką pralaimi. Pribrendau ir supratau, jog tai niekur neveda, visiškas laiko švaistymas. Jei dabar po aštuonių metų, kai nebevartoju jokio alkoholio, vėl išeičiau „į trasą”, sutikčiau tuos pačius geriančius žmones, jie kalbėtų lygiai apie tą patį, viskas baigtųsi lygiai tuo pačiu… Nieko naujo. Na, nebent rasčiau kokį vieną naują prisijungusį, - ironiškai svarsto ir priduria - Pasaulyje yra šimtai tūkstančių geresnių būdų atsipalaiduoti, užuot dalyvavus gertynėse. Gera atsibusti blaivam, apskritai viską daryti blaivam… Gerai žinau vieną dalyką - visa, ką gyvenime sukūriau, sukūriau būdamas blaivas. Nė viena „Bix” daina negimė apsisvaiginus”.

Jau dvylika metų Seržas Gandžumianas yra vegetaras. Vegetarizmas į jo gyvenimą atėjo savaime ir, pasirinkęs tokį gyvenimo būdą, jis jaučiasi labai laimingas. „Manau, jog esi tai, ką valgai. Mityba - vienas maloniausių ir kūrybingiausių dalykų pasaulyje. Ir tai nėra vien tik fizinis maistas. Mityba apima ir tai, ką akys mato, ką ausys girdi, ką jauti, prie ko prisilieti… Juk kartais gali nevalgyti kelias dienas, bet gauti daug teigiamos ar malonios informacijos iš aplinkos, ir net nepastebėti, jog esi fiziškai alkanas!”

Anot Seržo, sveikas žmogus yra tas, kurio ne tik kūnas yra sveikas, bet kuriame vyrauja harmonija tarp kūno, proto ir sielos. Dviprasmiškai šyptelėdamas sako, jog šiandien tokių žmonių mūsų visuomenėje labai mažai. Ir pritaria, jog žinias apie sveiką gyvenseną reikia skleisti : „Jei tauta naikinama tuo pačiu reklaminiu vartojimo įtikinimu, tas pats turi būti ir su sveika gyvensena - garsūs žmonės turi savo pavyzdžiu įtikinėti, sakyti: „Chebra, taip yra gerai!”. Ir aš ne apie tai, jog reikia atsisakyti visų gyvenimo malonumų, o apie tai, jog tai daryti reikia sveikai.”

Maratonų nepraleidžiantis dainininkas Edgaras Lubys pabrėžia, kad sveikas žmogus - visų pirma laisvas žmogus, jaučiantis laisvę čia ir dabar. Neturintis prisirišimų, girdintis save, nedėliojantis savo gyvenimo pagal kitus, atsakingas už kiekvieną savo veiksmą… Apskritai, sveikata nėra tik apie tai, jog išgersi šviežiai spaustų sulčių ar pasportuosi. Taip, privalome judėti bent pusvalandį per dieną, tačiau tai neturi būti kančia - galima susirasti savo mėgiamą judesio būdą, pavyzdžiui, vieni kaituoja, kiti vaikšto su lazdomis, treti žaidžia futbolą…

Atlikėjas taip pat teigia pastebintis, jog šiuo metu mokyklose vaikams dažnai skiepijamos neteisingos vertybės. „Dabar visuomenė vyrauja spaudimas - nuo pat mažumės turi būti sėkmingas, būdamas 15-os jau turi žinoti, ką veiksi būdamas 25-erių, kur stosi, kokia tavo karjera… Dar turi būti lieknas, gražus. Tačiau vaikams turėtų būti diegiamos ne sėkmės, o laimės formulės. Juk sėkmingas ir laimingas žmogus - tai du skirtingi dalykai. Vaikams galėtų būti vedami elementarūs meditacijos ar streso valdymo kursai. Aišku, mokytis matematikos ar užsienio kalbų taip pat yra labai svarbu, tačiau mažas žmogus neturi dėlioti savo gyvenimo pagal tėvų, visuomenės norus ar sėkmės formules. Jis turi pasirinkti savo mėgiamą veiklą, nes tai - vienas iš svarbiausių punktų, norint jaustis laimingam, harmoningam. Tai daro įtaką ir mūsų būčiai, aplinkai, sveikatai”.

Visas projekto „Aš - už sveiką Lietuvą” dalyvių istorijas skaitykite www.sveikuoliai.lt “SĖKMĖS ISTORIJŲ” skyriuje. Fotosesijos užkulisių nuotraukos:

Sigita Kriaučiūnienė

www.sveikuoliai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras