BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Knyga, iš kurios išaugs ąžuolas


Dėl skirtingos vandens sudėties, jame esančių biologinių darinių
ir mikroorganizmų vienas ežerėlis žalias, o kitas – mėlynas.
(Iliustracija iš knygos)

Šių metų vasario 16 d. buvo išleistas albumas „Neregėta Lietuva 2009” – Lietuvos vardo Tūkstantmečio jubiliejui skirtas leidinys. Albumas ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą egzempliorių pasodinsime po ąžuolą – tokiu būdu bus sukurtas „Neregėtos Lietuvos” Tūkstantmečio ąžuolynas.

Ko gero, reikia keliauti  per daugelį amžių į praeitį, kada pagoniams lietuviams ąžuolas buvo šventu medžiu. Bet be dvasinės ir istorinės vertės, ąžuolynas – labai sudėtinga ir vertinga ekologinė sistema. Su jau retai Lietuvoje išsimėčiusiais ąžuolynais – tokiais kaip Dūkštų ar Ginučių -  tampriai susiję retos augalų ir gyvūnų rūšys.

Ąžuolynai – tai tikros reto vidutiniojo genio buveinės. Čia gyvena dar išlikusios pas mus mielos ir komiškos didžiosios miegapelės. Tik aukštai tarp ąžuolų lapų dar skraido retas ir unikalus drugelis – ąžuolinis zefyras.

Brandžiame ąžuolyne aptiksite tikrai retų, ne sava valia Raudonojoje knygoje atsidūrusių augalų rūšių. Tad kiekvienas žingsnis, didinantis Lietuvos ąžuolynų plotą, mums labai svarbus ir sveikintinas.

Judėjimas „Už gamtą“ visokeriopai palaiko „Nerėgėtos Lietuvos“ autoriaus Mariaus Jovaišos ir visos komandos iniciatyvą „Knyga, iš kurios išaugs ąžuolas“. Visi, įsigiję šį išskirtinį albumą apie mūsų šalį, pasodins ir ąžuolą „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne, Kėdainių rajone, Pelėdnagių seniūnijoje, Pašiliuose. Žmonių prisidėjusiųjų prie šios iniciatyvos pavardės bus skelbiamos ąžuolyno atminimo lentose.

Pirmasis tūkstantis ąžuolų bus pasodinta šių metų gegužės 4 d. Sodinime dalyvaus Jo Ekselencija LR prezidentas Valdas Adamkus, projektą palaikantys valstybės pareigūnai ir verslininkai,  projekto iniciatoriai ir judėjimo “Už gamtą” steigėjai.

Tikimąsi, kad per 5 metus čia bus didžiausias ąžuolynas, kuriame žalios 50 000 ąžuolų.

Pavartyti knygą galite ir internete:
www.neregetalietuva.lt

Judėjimo “Už gamtą” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

vytautas2009-06-17 11:41

Laba diena. Tai jei gerai supratau, nusiperki šita knyga ir pasodina uz tave ar pas turi pasodyti ąžuola.Ir kaip ten iraso i lenta? Kokia cia procedura. Nes noreciau ten tureti savo ąžuolą ir toje lentoje savo pavarde.

Laimis Žmuida2009-06-17 18:12

Siūlau pirkti internetu. Nueinate į puslapį http://www.neregetalietuva.lt ir paspaudžiate žalią mygtuką PASODINK ĄŽUOLĄ. Paskui užpildote savo vardą ir kitus duomenis. Knygą jums atsiųs nemokamai į namus. Ąžuolą pasodins už jus ir jūsų vardą iškals tame akmenyje automatiškai, jeigu to pageidausite. Jei norėsite, tai galėsite ir pats atvažiuoti 2010 metų pavasarį į sodinamo ąžuolyno vietą ir pats prisidėti prie medelių sodinimo talkos.

Knygyne turėtų būti brangiau, tačiau procedūra panaši. Vis tiek kažkur turėsit galimybę parašyti savo vardą, kuris bus išgraviruotas lentoje.

Virginijus2016-07-07 10:13

Sveiki,
Norėčiau Jūsų nuomones, ar galima butu panašiu išgelbėti Vilniuje esanti Vingio parka nuo pastovaus automobiliu judėjimo, parkavimo ant žalios vejos ir panašiu dalyku surištų su ekologija?
Pries trejus metus esame pradėję kova su Vilniaus m. Savivaldybe, bet kol kas tik iškovojome viena etapą, pastato ženklus eismas draudžiamas tik per varliuku migravimo periodą. Nuo kovo iki balandžio 20d. Bučiau labai dėkingas uz patarimą ar pagalba šiuo klausimu.

O Jūsų sumanymas del knygos ir del Ąžuolu , is kojų vercianciai, puikus !

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras