BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kirtimo atliekos biokuro gamybai 2012-2013 m. veiklos prioritetas

Šiuo metu galiojanti Lietuvoje Seimo patvirtinta Nacionalinė energetikos strategija įpareigoja siekti, jog vietinių ir atsinaujinančių energijos išteklių dalis bendrame mūsų šalies energijos balanse 2025 metais sudarytų apie 20 procentų. 2005 m. ši dalis buvo tik 10,8 procento. Didinti vietinės energijos „indėlį” įpareigoja ir Europos Sąjunga. Europos tarybos posėdžiuose buvo nuspręsta, jog Europos Sąjungos valstybės dar iki 2020 metų - taigi penkeriais metais greičiau, negu numatyta Lietuvos nacionalinėje energetikos strategijoje - turi iki penktadalio padidinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

2012 metų birželio 4 d. Generalinėje miškų urėdijoje (GMU) įvyko pasitarimas, kuriame dalyvavo generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, generalinio miškų urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA” prezidentas Remigijus Lapinskas.

Generalinio miškų urėdo 2009 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. 1B-9 miškų urėdijoms nurodyta imtis priemonių prekybai kirtimo atliekomis gerinti: 2009-2013 metų apvaliosios medienos gamybos organizavime numatyti kirtimo atliekų sandėliavimo vietas, dydžius, schemas, technologinio proceso metu kirtimo atliekas paruošti transportavimui į numatytus sandėlius, įvertinus užsienio šalių patirtį kirtimo atliekas apdengti specialia plėvele-popierium. Parodomasis-bandomasis projektas artimiausiu metu planuojamas vykdyti dviejose miškų urėdijose pasitelkus biomasės gamybos ekspertus.

Pasitarimo metu Remigijus Lapinskas pristatė pasaulinės biomasės ir energetikos konferencijos bei parodos „World bio-energy 2012″ gaires, aptarta biokuro gamybos ir skatinimo, racionalaus biomasės panaudojimo, plėtros Lietuvoje klausimai. Šalys vieningai pritarė biomasės racionalaus panaudojimo svarbai, biokuro gamybos plėtrai Lietvuvoje, taip užsitikrinant nepriklausomą nuo importuojamų energijos šaltinų energijos gamybą, kuri yra ekologiškai švari, reikšminga socialiniu ir ekonominiu požiūriu.

Aptarta bendradarbiavimo sutartis tarp GMU ir asociacijos „Litbioma”.

Generalinės miškų urėdijos informacija, Ekonaujienos.lt nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Darius2012-06-05 08:59

Truputi pasenusi informacija. Šiaip jau pagal Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymą ir nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategija, tai atsinaujinančių energijos šaltinių dalis galutiniame energijos sunaudojime turi sudaryti 2020 metais 23 %, o ne 20%.
Kitas dalykas, kad kalbama apie 2005 metų dalį, nors jau dabar 2012 metai :). Ir jau žinoma, jog (pagal Statistikos departamentą) 2011 metais AEŠ dalis sudarė 18,3 %, o poto, kai atliko papildomai tyrimą ir nustatė, jog namų ūkyje yra žymiai labiau naudojamas biokuras (malkos) nei buvo manyta, tai atlikus iš naujo skaičiavimus šis AEŠ kiekis padidėjo iki 19,7 %. Be abejonės, kaip kad ne vienas ekspertas pasakė, dar porą kartų perskaičiuokime ir gal jau dabar pasieksime ES ir nacionalinius įsipareigojimus :). Manau, derėtų didinti savo ambicijas ir planus, nes skaičiai “ant popieriaus” keičiasi, o reali situacija ta pati. Pavyzdžiui broliukai latviai numatę iki 2020 metų net 40 % pasiekti rodiklį, tad imkim pavyzdį iš jų. Juolab, kad gyvename toje pačioje klimatinėje juostoje ir energetikos sistemos yra labai panašios.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras