BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kinija ribos vandens naudojimą Pekine

Pekino valdžia dar šiais metais priims naujas taisykles, kuriomis bus ribojamas vandens naudojimas daugelyje sostinėje esančių golfo klubų ir slidinėjimo kurortų, pranešė pareigūnai. Taisyklės taip pat bus taikomos skalbykloms, teigė Pekino vandens tarnybos, prižiūrinčios vandens naudojimą sostinėje, atstovas.

„Taisyklės dar peržiūrimo, jos turėtų įsigalioti šiais metais”, - naujienų agentūrai AFP teigė už projektą atsakingas Ning Manjiang.

Pasak oficialiosios naujienų agentūros „Xinhua”, kai kurioms įstaigoms bus numatyta vandens kvota, o už brangų išteklių teks mokėti didesnius mokesčius.

Pekiną chroniškas vandens trūkumas kamuoja jau daugelį metų, o pareigūnai ėmėsi įvairiausių priemonių, kartais - ir gana prieštaringai vertinamų, kad šią problemą išspręstų.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais miesto valdžia, nerimaudama dėl vandens naudojimo, neleido statyti naujų prabangių pirčių.

Valdžia taip pat kuria didžiulį 60 mlrd. JAV dolerių projektą, kurio tikslas - nukreipti vandenį palei kanalą iš pietų į sausros kamuojamas vietoves aplink sostinę.

Tačiau kritikai pažymi, kad daugybė sostinėje įgyvendinamų projektų vandenį švaisto. Pasak valstybinės žiniasklaidos, mieste yra mažiausiai 75 golfo laukai, kurie sunaudoja daugybę vandens.

Aplinkosaugininkai sako, kad Pekinas du trečdalius vandens išgauna iš požeminių sluoksnių, o vietomis šulinių gylis siekia iki 1 tūkst. metrų.

Tačiau vandens trūkumas - ne tik Pekiną kamuojanti problema. Ji būdinga ir daugeliui sausringos šiaurės Kinijos dalių, kai tuo metu kasmetiniai potvyniai niokoja dirbamus žemės plotus pietuose.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras