BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kinija ketina pažaboti gamtą

Kinija ketina paspartinti oro reguliavimo programą, kuri sukėlė daugybę prieštaringų diskusijų, dėl gamtos erzinimo, praneša AFP naujienų agentūra. Kinijos Meteorologijos centro direktorius Zhengas Guoguangas sakė, kad jau ir taip didelis vandens trūkumas kai kuriose šalies vietose dar didėja, todėl būtinas „vandens reguliavimas”, pranešė „Xinhua” naujienų agentūra.

Kinija nuo pernai pradėjo skirti iš biudžeto pinigų specialiai oro sąlygų reguliavimui ir per šiuos metus jau išleido beveik 300 mln. Lt. Ši programa bus vis labiau plėtojama kovoti su ekstremaliomis oro sąlygomis, tokiomis kaip sausros, taip pat gerinti ekologišką aplinką, prižiūrėti žemės ūkį, „Xinhua” agentūra cituoja valdžios planus.

Kinija paskutiniu metu vis labiau pasitiki oro keitimo metodais tiek dėl politinių, o svarbiausia - dėl itin daug žalos pridarančių sausrų reguliavimo. Virš Pekino 2008 m. prieš Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją buvo paleistos cheminės „lietaus išsklaidymo raketos”, kad išsklaidytų didelius debesis ir rūką. 2009-ųjų spalį Kinija padarė tą patį per savo nacionalinę šventę.

Debesų sklaidyme dažniausiai naudojamos degiosios medžiagos, tokios kaip sidabro jodidas, druskos ir itin sausas ledas. Dėl jų vėliau formuojasi didesni lietaus lašai.

Tačiau ši technika vertinama prieštaringai.

Pekino gyventojai skundėsi dėl vėluojančių ar atidėtų skrydžių, sutrikusio eismo ir kitų problemų. 2009-ųjų lapkritį dėl šio metodo šalį užklupo labai didelė pūga. Per 20 metų tai buvo anksčiausiai šalį užklupęs sniegas. Kai kurie ekspertai sako, kad reikėtų geriau ištirti, kokį dar poveikį turi šis metodas, informuoja AFP agentūra.

Šaltinis: lrt.lt, Bidgee nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

nuorodos #3 « endciv2011-01-26 20:58

[...] No comments. Blogroll [...]

Rašyti komentarą

Tavo komentaras