BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiek jaunų žvėrelių žūsta per šienapjūtę?

Kiek jaunų žvėrelių žūsta per šienapjūtę? Šito niekas tiksliau nežino. Kombainas, šienapjovė nuvažiuoja, o žuvusį ar sužeistą gyvūnėlį greit sudoroja varnos ir krankliai. Taip pat ir gandrai - ištikimi šienapjovių palydovai. Ar galima nuostolius sumažinti? Gamtininko ir medžiotojo E. Tijušo pasakojimas.

Seniau, kaip būdavo šienaujama dalgiais, nemaža stirniukų, antrosios vados kiškučių išvengdavo mirties. Dabar aukštai mašinoje įsitaisęs žemdirbys nelabai skiria, kur šiaip kupstelis, o kur stirniuko galvutė. Nuo seno galvojama, kaip tiems mažiukams padėti, bet universalių priemonių surasti sunkoka. Štai ką pasakoja gamtininkas Eugenijus Tijušas.

„Šienaujamose pievose auga nauja stirniukų karta. Niekas jų nesuskaičiuoja, niekas nebando vertinti patiriamų nuostolių. Tačiau nuo senų laikų žinoma, kad po galingų mechaninių šienapjovių žūsta ne dešimtys, o šimtai mūsų krašto žvėrelių. Su apgailestavimu tenka pripažinti, kad visuomenė mažai apie tai žino ir girdi. Štai visai neseniai buvau pakvietas į Kupiškio rajoją, Skapiškį, į savo gimtąją mokyklą papasakoti mokiniams apie gamtosaugą. Turiu prisipažinti nustebau sužinojęs, kad kaimo vaikai nėra nieko girdėję apie birželio mėnesį gimusius ir žolėse besislapstančius stirniukus ir kiškiukus ir jiems šiuo metu kylančius pavojus. Po pamokos mokytojos gražiai paragino vaikučius, kad tie grįžę namo apie tai papasakotų savo tėveliams žemdirbiams ir paragintų juos būti atsargesnius. Drįstu pasakyti, kad ekologinis švietimas šioje srityje yra neįtikėtai žemas”.

Parengta pagal LRT laidą „Gamta - visų namai”

Šaltinis: Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

linas2010-06-20 08:17

Keista, kad tai sako medžiotojas, kuris pats eina šaudyti gyvūnų ir tai daro sąmoningai, kai tuo tarpu šienapjūtės metu gyvūnai žūsta arba yra sužeidžiami netyčia.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras