BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiauliški reikalai valdininkų kabinetuose


Kalvarijos, Mažeikių, Radviliškio, Pakruojo rajonų žmonės sausio 20 dieną rinkosi į akciją prie vyriausybės. Prie atvykusių iš tolimų Lietuvos rajonų bendruomenių jungėsi ir Vilniaus visuomeninių organizacijų atstovai. Lietuvos žaliųjų judėjimas kartu su susirinkusiais reikalavo, kad būtų atstatydintas darbo grupės, sudarytos prie Vyriausybės gyvulininkystės taršos problemoms spręsti, vadovas Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Lietuvos valdininkai ir politikai ruošia dirvą nekontroliuojamai kiaulių ir paukščių kompleksų plėtrai bei Danijos kiaulininkų invazijai, palikdami visuomenei “teisę” bylinėtis teismuose su stambiaisiais verslininkais, korumpuotais valstybės pareigūnais ir “papirktais” mokslininkais, parengusiais planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai ir visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitas, - sakoma Lietuvos žaliųjų pranešime spaudai.

Jeigu stambiųjų miestų gyventojai kenčia nuo gyvenamosios, komercinės, pramoninės statybos plėtros, tai kaimo gyventojai - nuo kiaulių kompleksų. Dėl vietos valdžios ir Vyriausybė aplaidumo fermos didinamos šimtais tūkstančių kiaulių, o šalia gyvenantys kenčia nuo smarvės.

Dar pereitų metų pabaigoje daugelio rajonų gyventojai kreipėsi į Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, kad ši įpareigotų Vyriausybę imtis griežtų priemonių apriboti auginamų kiaulių skaičių ir kontroliuoti skleidžiamą taršą. Matyt, kaip vienas sprendimo būdų, Vyriausybėje buvo sudaryta darbo grupė iš specialistų, valdininkų ir suinteresuotos visuomenės atstovų.

“Darbo grupei Ministro Pirmininko A. Kubiliaus pavedimu ėmėsi vadovauti Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis. Nežinau ko mes susirinkome į pirmą posėdį. Aš parengiau bent 13 esminių klausimų, tačiau dienotvarkės pateikta nebuvo, posėdžių reglamentas nenustatytas, o D. Matulionis net nebandė įsiklausyti į keliamas problemas. Tačiau grupės vadovo D. Matulionio pasirašytame posėdžio protokole atsirado septynių punktų nutarimas, dėl ko darbo grupės nariai nediskutavo ir nebalsavo. Arba jis visiškai nieko neišmano, arba tendencingai palaiko Danijos kiaulių verslininkus”, - Vyriausybės priimamajame atėjusiam išklausyti akcijos dalyvių reikalavimų Ministro pirmininko patarėjui dr. Arvydui Basiuliui sakė Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis.

Lietuvos žaliųjų judėjimo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Loreta2010-01-26 11:00

Galvoji begti nuo miesto, nuo jo tarsos, ziurek, musu valdzios deka, ir kaime nebebus imanoma gyventi. iki ko priejome, viska pardavem ir visiskai parsidavem.ziauru, palaikau akcijos dalyvius

Rašyti komentarą

Tavo komentaras