BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiaulininkystės ūkių plėtrai bus taikomi griežtesni reikalavimai

Vyriausybės pasitarime aptartos Ministro Pirmininko sudarytos darbo grupės, kuri analizavo kiaulių kompleksų plėtros perspektyvas ir jų galimą neigiamą poveikį gamtai, bendruomenių gyvenimui, išvados. Jas pristatė grupės vadovas Ministro Pirmininko kanclerio pirmasis pavaduotojas Giedrius Kazakevičius.

Pritarta nuostatai, kad būtų numatyti griežtesni kvapų kontrolės būdai ir aiškus kontroliuojančių institucijų funkcijų pasiskirstymas. Aplinkos ministerijai kartu su Sveikatos apsaugos ministerija pavesta iki 2010 m. rugpjūčio 2 d. pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl taikomų sankcijų už leistinos taršos viršijimą sistemos tobulinimą, ypač sugriežtinant atsakomybę už pakartotinę taršą.

Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijoms taip pat pavesta iki 2010 liepos 1 d. patikslinti Taršos integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) leidimų išdavimo tvarką ir/arba parengti kitus dokumentus, detalizuojant kiaulių kompleksams išduodamų leidimų turinį. Numatoma apriboti auginamų gyvulių skaičių naujai statomuose kompleksuose.

Nuo 2011 m. du kartus per metus atsakingos institucijos pateiks Ministro Pirmininko tarnybai informaciją apie kvapų ir taršos kontrolę, kylančias problemas ir siūlymus joms spręsti.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras