BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ketvirtadienis “Žvejonėje”

Praeitą ketvirtadienį diskusijoje apie planuojamą statyti atliekų deginimo gamyklą „Žvejonėje” dalyvavęs Klaipėdos miesto tarybos narys N. Puteikis pristatė ne itin optimistišką situaciją. Diskusijoje dalyvavo JDJ, KLAS, ekologinio klubo „Žvejonė” nariai ir KUSS atstovai.

Diskutuota, jog atliekų deginimo gamyklos statybą būtina sustabdyti. Pirmiausia, reikia diegti efektyvią atliekų rūšiavimo ir surinkimo sistemą, skatinti atliekų supirkimą, investuoti į beatliekinę gamybą, o taip pat numatomas statybai lėšas būtų galima skirti plėsti UAB „Geoterma” pajėgumus, kurioje išgaunamu terminiu vandeniu Klaipėdos miestui būtų galima tiekti pigesnę nei numatomos atliekų gamyklos šilumą.

Įtarimą kelia tai, jog neaišku, kokie išrūšiuotų atliekų kiekiai bus deginami, iš kur jos vežamos, kaip kontroliuojama tarša, todėl nutarta daryti viešus debatus su įmonių atstovais, spauda ir savivaldos pareigūnais. Taip pat svarstyta protesto kampanijos galimybė, į kurią ateityje kviestume gyventojus.

Šis ketvirtadienis, spalio 14 d., bus skiriamas giliavandenio uosto temai. Vakare dalyvauja dr. Olga Belous ir studentai iš KU bei Erasmus Mundus programos. Besidomintys giliavandeniu uostu, pasidalinkite žiniomis apie esamą situaciją ir ateikite sužinoti tarptautinės studentų komandos tyrimo apie Klaipėdos giliavandenį uostą rezultatų.

Ketvirtadienį kaip visada Žvejonės durys atviros nuo 19 val., savanoriškai dalyvaujantiems bibliotekos ir fondo kūrime, nuo 10 val.

Klausimai, neaiškumai? jolanta@zvejone.lt

Klaipėdos ekologinio klubo “Žvejonė” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras