BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kenksmingi maisto priedai - sugauk nusikaltėlį!

Daugelis jau žinome, kad kai kurios maisto produkto sudedamosios dalys yra kenksmingos ir pavojingos. Jos vadinamos emulgatoriais, o sudėtyje žymimos sutartiniu ženklu - raide “E” ir skaičiumi šalia.

Yra tokių emulgatorių, kuriuos kitos šalys jau uždraudė naudoti maisto produktuose, tačiau jie vis dar sėkmingai naudojami mūsų šalyje. Į mūsų maistą vis dar pridedama nuodų - t.y. medžiagų, kurios gali sukelti įvairias alergijas ar net vėžinius susirgimus. Ir kaip gi kitaip pavadinti tuos gamintojus, kurie prideda tokių medžiagų į mūsų maistą? Vadinkime juos nusikaltėliais, nes kitą žmogų nuodyti yra nusikaltimas. Taip pat nusikaltėliais galėtume vadinti mūsų valdžios atstovus atsakingus už maisto saugą, nes jie atsakingi už vartotinų emulgatorių sąrašą Lietuvoje.

Šiandien siūlome jums pažaisti “žaidimą” smagiu pavadinimu - “PAGAUK NUSIKALTĖLĮ”. Visa ką jums reikia daryti yra paimti bet kokį produktą, kurį jūs nusipirkote parduotuvėje, jį nufotografuoti ir patikrinti jo sudedamąsias dalis šiame tinklapyje (kol kas tik testuojama - beta versija).

Tinklapyje rodomi ženkliukai padės jums susiorientuoti kiek kenksmingi yra jūsų produkte esantys emulgatoriai:

Nekenksmingas

Abejotinas

Vengti!

Uždraustas kai kuriose šalyse, bet Lietuvoje naudojamas

“Žaidimas” įdomus tuo, kad imami konkretūs mūsų kasdienybėje vartojami produktai ir parašomos konkrečios ligos ar sveikatos pavojai, kuriuos gali sukelti produkte esančios medžiagos.

Anksčiau turėjome tik neišvaizdžias lenteles su galimai kenksmingų emulgatorių sąrašais. Tokių lentelių pagrindinė bėda buvo ta, kad mes visada jas užmiršdavome atsinešti į parduotuvę, o jeigu ir atsinešdavome, tai tingėdavome patikrinti sudėtines dalis nurodytas etiketėje.

Šis naujas “žaidimas” sukonstruotas taip, kad pakuotę, kurioje radote kenksmingą medžiagą jūs lengvai prisiminsite. Ji automatiškai užsifiksuos jūsų sąmonėje, nes kaip iliustracijos naudojamos konkrečių produktų nuotraukos, o ne raidės, simboliai ir kodai, kuriuos sunku prisiminti.

Įdomu tik kiek gyvuos šis projektas, nes jis išaiškindamas nusikaltėlius gali supykdyti didžiuosius verslininkus ar valdžios atstovus.

Idealiausias variantas būtų tas, kad kiltų didelis skandalas dėl legalaus žmonių nuodijimo po kurio valdžios, verslo sektoriaus ir visuomenės atstovai susėstų prie apskrito stalo ir susitartų uždrausti galimai kenksmingus emulgatorius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (9)

Katė ant palangės2009-03-30 22:39

Aš pastaruoju metu taip pat pradėjau nešiotis E-lentelę ir tikrinti produktu sudėtis. Ir ką? Šią savaitę taip ir nenusipirkau mėsos, baisu, kiek ten visko prigrūsta :( Projektą palaikau, tarp kitko, siūlyčiau įtraukti ir kosmetines priemones.

Elvyra2009-03-30 22:51

Sveiki, jau maciau Jusu puslapi - vyro pazistamas ant skype uzsidejes nuoroda.
Labai sauni ideja. Kas jei ne mes ir jei ne dabar, tai kada? Palaikom.

MeadowySugar2009-03-31 17:52

džiaugiuosi kad yra žmonių kurie tuo rūpinasi ir apšviečia kitus : )

j.2009-03-31 22:55

šaunuolės :)

A.2009-04-04 23:33

Palaikau si projekta be jokiu islygu, Laikas pakilti i kova su tais, kurie mus nuodija,- ir nuodija visias imanomais budais - vandeniu, gerimais, maistu, maisto papildais, vaistais, kosmetika, higienos priemonemis, jau nebekalbu, kiek nuodu yra buitineje chemijoje… Domekimes! Juk mes ir musu vaikai turim VIENA gyvenima!.. Sekmes svetaines ikurejams!

sveikasvaikas2009-04-05 11:43

Sveiki,

ačiū už nuorodą, jūsų visų nuomonė mums labai svarbi.

trečiadienį paleisim šiek tiek atnaujintą svetainės versiją.

Anonimas2009-04-17 18:14

Palaikau projektą, tikiu, kad ir toliau mus informuosite apie maisto produktus, savo sudėtyje turinčius kenksminguosius E….Deja,labai nusiviliau, kai nuėjau į parduotuves su "negerųjų" maisto priedų sąrašu…Nebuvo ką pirkti..Visada žinojau ir visi žinom, kad maisto produktai pilni priedų, bet kad tų priedų tiek daug kiekviename produkte, tai mane šokiravo…Nusipirkai "Viči" ekologišką batoną, varškės, dešros "Jokių E" ir…rodos, kad nėra ką daugiau pirkti..Kokį produktą į rankas bepaimčiau, sudėtyje bent keli E…Siaubas!!!

Anonimas2009-04-20 15:25

Aciu jums, palaikau si projekta

Mama2009-04-21 16:14

Siulyciau ivesti rubrikele "kur pirkti" manau tikrai atsirastu kas galetu parekomenduoti koki ukininka kuris augina svaria produkcija ir pas ji tiesiai galima nusipirkti butu. Nauda abipuse ir perkanciam ir ukininkui. Labai palaikau si projekta.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras