BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kenijoje planuojama paženklinti visus raganosius

Kenijos aplinkosaugininkai praneša, kad kiekvienas šalyje gyvenantis raganosis turėtų būti pažymėtas mažu, į raganosio ragus įterpiamu čipu - sekimui skirta mikroschema. Kaip tikina aplinkosaugininkai, tai turėtų sumažinti brakonieriavimo mastus.

Ikiwaner (Wikimedia Commons) nuotr.

Planuojama, jog mikroschemos bus įterptos į daugiau nei 1 tūkst. raganosių ragus. Jos pasitarnaus sekant gyvūnus erdvėje, taip pat bandant sugauti brakonierius, kurie raganosius žudo dėl ragų.

Afrikoje nelegalus ragų ir dramblio kaulo verslas palyginamas su aukso karštine, mat jų kaina šiuo metu smarkiai išaugusi. Tai esą ir paskatino brakonieriavimo mastų augimą Afrikoje.

Gamtosaugininkai tvirtina, kad rugpjūtį viename labiausiai saugomų Kenijos parkų - Nairobio nacionaliniame parke - buvo nušautas baltasis raganosis. Tai - pirmasis per šešerius metus nušautas raganosis.

Raganosių kaulas yra ypač vertinamas Azijoje: jis naudojamas tradicinėje medicinoje, mat jame esantis keratinas panašus į žmogaus naguose esantį keratiną.

Mikroschemų projektas remiamas Pasaulio laukinės gamtos fondo (World Wildlife Fund - WWF). Fondas dovanoja Kenijos aplinkosaugininkams mikroschemas ir penketą joms aptikti reikalingų skaitytuvų. Šios dovanos vertė - 15 300 dolerių (daugiau nei 39 tūkst. litų).

Kenijos laukinės gamtos tarnyba tikina, kad tūkstančius kainuos ir raganosių sekimas. Jų pranešime teigiama, jog „brakonieriai ir jų technika vis sudėtingesnė bei išmanesnė, taigi labai svarbu, kad mes patys kovodami su laukinių gyvūnų žudymu naudotume kuo naujesnes technologijas”.

Pranešime teigiama, kad nauja iniciatyva reikšminga ne tik raganosių stebėjimui ir apsaugai, bet ir siekiant pateikti įrodymus prieš brakonierius regioniniuose bei tarptautiniuose teismuose.

Parengta pagal BBC

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras