BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keltuvams pasitelkė saulės energiją

Slidinėjimo trasų keltuvams austrai pritaikė saulės elementus. Tenna komunoje (Austrija) sumontuoti keltuvai su saulės energijos generatoriais ne tik patys save aprūpina elektros energiją, bet dar pagamina ir perteklinę elektros energiją.

Slidinėjimo keltuvas Solarskilift Tenna nėra pirmasis pasaulyje keltuvas varomas saulės energija. Tačiau šis keltuvas išties unikalus, nes iki šiol slidinėjimo trasose, greta keltuvų buvo statomos stacionarios saulės arba vėjo jėgainės, o Solarskilift Tenna atveju saulės elementai yra integruoti pačiame keltuve. Šiuo atveju pats keltuvas yra ir keltuvas ir elektros jėgainė.

Šį keltuvą pagamino Bartholet Maschinenbau kompanija.

Jėgainė turi 246 fotoelektrinius panelius, o pikinė suminė jos galia siekia 60,27 kilovatus. Kad keltuvas dirbtų jam pakanka 35 kilovatų. Beje, kaip praneša Inhabitat, Solarskilift Tenna keltuvo sėdynėse sumontuotas dar ir elektrinis pašildymas.

Ant keltuvo trosų pritvirtinti fotoelementai aprūpinti pakankamai protinga sistema, kuri automatiškai sureguliuoja elementų pasvirimo kampą atsižvelgiant į vėjo gūsius ir saulės spindulių kritimą. Sningant plokštės su saulės elementais kas 10 min. apsiverčia, taip nukratydamos ant jų besikaupiantį sniegą.

Solarskilift Tenna keltuvo ilgis 330 metrų.

Šis keltuvas buvo pradėtas naudoti praėjusių metų gruodį, o pasibaigus sausiui keltuvo prižiūrėtojai jau suskaičiavo ir jo energines sąnaudas bei konstatavo, kad keltuvas daugiau pagamina elektros nei sunaudoja. Inžinierių skaičiavimais per metus Solarskilift Tenna turėtų pagaminti 90 tūkst. kilovatvalandžių ir sunaudoti tik 22-29 tūkst. kilovatvalandes elektros energijos. Perteklinė elektros energija bus naudojama Tenna miestelio reikmėms.

Gelzinis.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras