BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keičiamos didžiausios leidžiamos dioksinų ir PCB koncentracijos maisto produktuose

Europos Komisija, atsižvelgdama į naujausias Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) rekomendacijas, planuoja nustatyti griežtesnę dioksino ir dioksino tipo PCB kontrolę maisto produktuose. Europos Komisijos svarstymui pristatytame teisės akto projekte numatoma ženkliai sumažinti šiuo metu galiojančias dioksinų ir dioksinų tipo PCB likučių didžiausias leistinas koncentracijas (DLK) maisto produktuose.

Papildomai numatoma nustatyti šių teršalų DLK kūdikiams ir mažiems vaikams skirtuose maisto produktuose ir gėlavandenių žuvų, sužvejotų laisvėje, mėsoje. Taip pat nustatytos DLK ne dioksinų tipo PCB likučiams maisto produktuose, nes dabar šiems teršalams DLK nėra reglamentuotos.

Numatoma, kad tam tikromis išimtimis dėl naujų reikalavimų taikymo galės naudotis tik Suomija, Švedija ir Latvija. Šių šalių gamintojai vietinei savo šalies rinkai galės tiekti tam tikrų rūšių laisvėje sužvejotas žuvis ir jų produktus su padidinta dioksino koncentracija. Pavyzdžiui Latvija išsiderėjo išimtį dėl Baltijos jūroje sugaunamų lašišų. Tačiau tokių išimčių taikymui numatytos griežtos sąlygos. Viena jų - vartotoją aiškiai informuoti, kad jo pasiektame produkte yra padidinta dioksinų koncentracija, bei įspėti apie galimą šių teršalų poveikį sveikatai.

Pabrėžtina, kad kitose Europos Sąjungos šalyse tokia produkcija prekiauti nebus galima.

Senesnės ir paprastai didesnės, riebiosios Baltijos žuvys (pvz.: lašišos, strimelės, šprotai) ir iš jų pagaminti produktai (pvz., menkių kepenys) dažnai yra užterštos dioksinais. Todėl šios žuvys ir jų produktai nuolat tiriami. Pavyzdžiui, šiais metais Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, dėl nuolat nustatomos didelės dioksinų ir dioksinų tipo PCB koncentracijos Baltijos menkių (Gadus morhua callarias) kepenyse, uždraudė tiekti žmonių maistui ir gyvūnų (išskyrus kailinius žvėrelius) šėrimui šios rūšies žuvų kepenis.

Dėl dioksinų tiriami ir kiti maisto produktai (mėsa, pienas, kiaušiniai, tvenkininės žuvys) ir pašarai, tačiau juose šių teršalų nebuvo nustatyta.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras