BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaziuko mugėje dalyvaus 85 tradiciniai amatininkai

Pirmąjį kovo savaitgalį vykstanti viena seniausių ir gražiausių Vilniaus miesto švenčių - Kaziuko mugė, išsiskiria ypatingai gyva atmosfera. Į mugę iš visos Lietuvos atvyksta tradiciniai amatininkai, kurie savo pagamintus tautinio paveldo gaminius ne tik parduoda, bet ir demonstruoja, populiarina, supažindina su tradicinio amato technologijomis. Visa tai yra puiki proga prisiminti savo šaknis ir tautos istoriją.

Šiemet Kaziuko mugės metu tradiciniais gaminiais bei amatininkų dirbiniais bus prekiaujama tradicinių gaminių miestelyje, kuris įsikurs Gedimino prospekte nuo Katedros link Kudirkos aikštės. Mugėje prekiaus 85 tradiciniai amatininkai.

„Tautinis paveldas apima įvairias sritis - tai ir tradiciniai maisto gaminiai, amatininkų dirbiniai, senųjų veislių augalai ir gyvūnai, muzikos instrumentai ir net paslaugos, kaip, pavyzdžiui, giedojimas, tradicinių renginių, kalendorinių švenčių organizavimas”, - sako Elena Petrošienė, Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vedėja.

Žemės ūkio ministerija teikia finansinę paramą tradiciniams amatininkams, kurių gaminiai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais. Pagal Tautinio paveldo subjektų finansavimo taisykles Žemės ūkio ministerija finansuoja 80 proc. renginio ploto nuomos bei vietos įsirengimo išlaidų.

E. Petrošienė primena, kad mugės metu pristatomi tautinio paveldo produktai turi būti paženklinti tautinio paveldo ženklu, kaip numatyta Tautinio paveldo produktų ženklų naudojimo tvarkos apraše. Draudžiama ženklinti tautinio paveldo ženklais produktus ir kitus objektus, jeigu produktas nėra sertifikuotas ir pripažintas tautinio paveldo produktu ir (arba) jei tai gali tiesiogiai ar netiesiogiai suklaidinti vartotoją.

Tautinio paveldo ženklai, kurie rodo, kad gaminiai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais, yra šie:

Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vedėja informavo, kad šiemet Žemės ūkio ministerija, rūpindamasi tautinio paveldo produktų populiarinimu ir gindama vartotojų interesus, organizuos tradicinių amatininkų, parduodančių tautinio paveldo gaminius Kaziuko mugėje, patikras. Atkreiptinas dėmesys, kad 80 procentų visų parduodamų gaminių turi sudaryti sertifikuoti tautinio paveldo gaminiai. Kiti gaminiai turi būti pagaminti to paties amatininko, bet nebūtinai sertifikuoti.

Ateityje bus siekiama, kad tradiciniams amatininkams, kurių gaminiai yra sertifikuoti ir kuriems pagal Tautinio paveldo subjektų finansavimo taisykles yra suteikiama valstybės pagalba prekiauti prioritetinėse renginių vietose, būtų galima prekiauti vien tik sertifikuotais gaminiais, o tiems amatininkams, kurie norėtų prekiauti ir nesertifikuotais gaminiais, valstybės pagalba būtų mažinama arba visai neskiriama.

Pasak E. Petrošienės, ministerija ir toliau sieks, kad tautinio paveldo gaminiai būtų populiarinami įvairiuose renginiuose, todėl ketina remti tokius renginius kaip ,,Skamba, skamba kankliai”, „Kauno dienos”, „Jūros šventė”, „Sostinės dienos”, „Derliaus šventė” ir kt. Paraiškas dėl finansavimo tradiciniai amatininkai arba jų asociacijos gali teikti žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus patvirtinta tvarka, kuri skelbiama interneto tinklapyje www.zum.lt, www.tautinispaveldas.lt

„Žemės ūkio ministerija siekia, kad bendromis jėgomis būtų gerinama švenčių kokybė, kad tradicinės šventės ir mugės prisidėtų prie miestų ir miestelių senųjų tradicijų puoselėjimo, o atvykstantys svečiai galėtų susipažinti su išlikusiais tradiciniais amatais ir tautiniu paveldu”, - sako Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vedėja E.  Petrošienė.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

IRENA2011-11-11 12:01

O KODĖL BŪTINAI TIK SERTIFIKUOTI GAMINIAI ARBA TIK AMATININKAI ,O JEI ŽMOGUS LAISVALAIKIU PAVYZDŽIUI MĖGSTA DROŽYBĄ IŠ MEDŽIO ,BET NĖRA AMATININKAS. JO DARBAI GRAŽŪS BET JŲ NIEKUR NEGALI PARODYTI IR NIEKUR DALYVAUTI.
MAN ATRODO TURI BŪTI SUDAROMOS GALIMYBĖS IR TIEMS KURIE KAŽKĄ KURIA LAISVALAIKIU KAIP MĖGĖJAI KODĖL JIS TURIU IŠKART IŠSIIMINĖTI PATENTUS AR REGISTRUOTIS Į AMATININKUS JUK TAI NĖRA JO PRAGYVENIMO ŠALTINIS JIS TURI DARBĄ ,O JEI IMTŲ PATENTĄ TAI UŽ JĮ DAUGIAU SUMOKĖTŲ NEI GAUTŲ PAJAMŲ. IR DAUGIAUSIA TOKIŲ VIENETINIŲ RANKŲ DARBO DARBŲ ŽMONĖS PARDUOTI NELABAI SKUBA ,O PARODYTI KĄ SUGEBA KODĖL GI NE. IR MUMS , MUGIŲ LANKYTOJAMS ,BŪTŲ ĮDOMŲ PAMATYTI KAS KĄ SUGEBA, NEBŪTINAI PRIPAŽINTI LIAUDĖS MEISTRAI AR AMATININKAI.
DĖKOJU UŽ DĖMESĮ. SU PAGARBA IRENA.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras