BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kauno naktys: ekologija ir kultūra nuo sutemų iki aušros

Akcijos organizatoriai su renginio plakatu (c) Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 5 dieną, o teisingiau naktį Kauną sudrebins KAUNO NAKTYS - ekologijos ir kultūros fiesta. Drįsčiau pasakyti, kad labiau kultūros, nei ekologijos. Nes kokia gi ekologija naktį? Naktį reikia miegoti, o jeigu nemiegi, tai žinoma, kad naudosi daug elektros, žvakių ar kitų degančių medžiagų. Pažiūrėkite į numatomą programą. Nieko ten ekologiško, išskyrus, turbūt, tik žiūrėjimą į žvaigždes pro teleskopą. Šis užsiėmimas, manau, vienintelis bus savo vietoje ir savo laiku. Iš karto linkiu giedro dangaus.

Visus kitus užsiėmimus: dainuoti dainas, muzikuoti, žiesti puodus ar lankstyti origamį, žiūrėti filmus, žaisti krepšinį ar šachmatais yra geriau ir ekologiškiau dieną. Naktį visoms veikloms reikės papildomų apšvietimo priemonių. Dieną to nereikia.

Gal prieš mėnesį jau žinojau, kad bus Kauno naktys ir su kolega ekologu laužėm galvas ką tokio ekologiško galima nuveikti naktį. Ilgai mąstėm, bet taip nieko ir nesumąstėm. Turbūt ir neįmanoma sumąstyti, nes juk naktį žmogaus organizmui geriau yra miegoti. Taip sveikiau, o sveikata ir ekologija juk žengia koja kojon.

Šiaip ar taip, malonu, kad bent jau pavadinime paminėta ekologija. Reiškia ekologija organizatoriams tikrai rūpi. Galbūt yra taip, kad aš klystu ir renginys bus išties ekologiškas.

Laimis Žmuida

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Mantas2009-08-21 11:53

Prievartauja ekologiją, kaip reklaminį masalą, kas tiktai netingi.

Mantui2009-08-22 13:49

Apie tai jau metai kalbu ir rašau, kai ant savo kailio pajutau - kai su tuo negatyviu reiškiniu pradžioje startavo gal ir iš gerų paskatų (taigi, net ne kėslų), žmonės. Na nežinau. Bet kai ateinama į išpurentą dirvą ir sušunkama - gal pradėsime…
Kitas dalykas - terminas.
Labai visuomenę klaidina. Kai žmogus pvz. išgirsta ekologinė gamyba, ekologiški produktai - jam tie žodžiai asocijuojasi su reikšme, kuri yra nurodyta tarptautinių žodžių žodyne.
Net gal ir nepagalvoja, kad tas terminas siejasi tik - taip, tik su taisyklėmis. Ir kai gamybos ar produktų atitiktį toms taisyklėms nustato (sertifikuoja) atitinkama tvarka akredituota sertifikavimo įstaiga.

Almonas

LinasK2009-08-26 12:17

Renginys nėra ekologiškas ir nebeturi tokios misijos. Tiesiog idėjos-uzurpatoriai paliko mūsų sugalvotą šūkį, o koncepciją (nes net tokio žodžio nesupranta) ignoruoja. Žinoma, atsiribojome ir sąsajų su šia nesąmone nebeturime. Ekodirbtuvės

Mantas2009-09-03 16:18

Almonai, dabar gyvenam dezinformacijos bujojimo laikais. Kažkada žmonės turėtų išmokt atsirinkt. Reklamom tikinčių kasdien vis mažėja.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras