BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kauno meras siūlo supirkinėti plastiko butelius ir skardines

Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko pasiūlymas į pakuočių užstato sistemą įtraukti ir plastikines bei metalines pakuotes ir taip mažinti taršą miestuose sulaukė verslininkų palaikymo.

Bendrovės „Ekstara”, kuri superka daugkartinio naudojimo tarą, vienas savininkų Aloyzas Gaudutis Lietuvos radijui teigė buvęs maloniai nustebintas Kauno mero pasiūlymo.

„Iki šiol Aplinkos ministerija šiuo klausimu nesiima iniciatyvos, tuo tarpu Kauno meras turbūt pirmasis ėmė raginti įtraukti plastikinę ir metalinę tarą į užstato sistemą”, - sakė A.Gaudutis.

Verslininkas pažymėjo, kad bendrovė Vilniuje savo supirkimo punktuose jau superka plastikinę ir metalinę tarą. „Nemažai vilniečių atveža parduoti plastikinius butelius, kuriuos superkama po 3 centus. Mes pasisakome už tai, kad sistema veiktų visoje Lietuvoje. Artimiausiu metu atvyksime į Kauną ir pristatysime savo paslaugas, pasakosime apie galimybes Kaune supirkti plastikinę ir metalinę tarą”, - teigė A.Gaudutis.

Meras savo pasiūlymą pateikė Vyriausybei. „Šiuo metu užstatą privaloma imti tik už stiklines pakartotinio naudojimo alaus, alkoholinių, gaiviųjų gėrimų, mineralinio vandens ir sulčių pakuotes. Siūlome atsižvelgti į daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių patirtį. Kitose šalyse superkama ne tik stiklinė, bet ir plastikinė bei metalinė tara. Todėl siūlome nedelsiant spręsti klausimą dėl plastikinių ir metalinių vienkartinių pakuočių įtraukimo į užstatinės taros kategoriją. Taip pat siūlome nustatyti 5 centų užstatą už 1,5 litro ir didesnės talpos plastikinę pakuotę bei 3 centų užstatą už mažesnės negu 1,5 litro talpos plastikinę pakuotę”, - siūlo meras A. Kupčinskas.

Anot Kauno mero, visų vienkartinių pakuočių supirkimas būtų naudingas tiek aplinkosaugos, tiek ir ekonomijos požiūriu, nes padėtų sumažinti bendrą atliekų kiekį sąvartynuose. „Be to, gyventojai turėtų motyvą rūšiuoti atliekas ir nemestų panaudotų pakuočių į atliekų konteinerius, pakelėse ir kur papuola. Tai padėtų išlaikyti švarią aplinką”, - teigė A.Kupčinskas.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

maryte2014-07-22 08:06

TAI taip viena sako , kita daro MERAS KUPCI(NSKAS PUIKIAI ismanau taros supirkima ir jo prasme sis darbas dideis,, AS turiu ind imone kur supirkineju tara nuo 1999m ,ir kagi , reikejo ja uzdaryti ,susistabdyti , ogi kodel ,ogi todel , kad is KAUNO savivaldybes negavau leidimo atlikineti si darba supirkimo visos taros ir PET ,ir STIklo , IR metalo irtt… TURIU visus rastiskus susirasinejimus ir gautuosius NEIGIAMUS atsakymus kad be kauno SAVIVALDYBES leidimo as stiklo taros supirkti negaliu , kitaip tarian pagal parenktus ATLIEKU tvarkymo ministerijos isleistus istatymus is manes tai yra is mano supirktuves negali priimti uab SUPER MONTES DIEVOGALOS k. ALSENU SENIUNIJA. kauno r. antriniu zaliavu , BE kauno savivaldybes leidimo,,.. kurio as negavau is SAVIVALDYBES OI jiems buvo sunkus su manimi pokalbis ,,,. bet,,,. ISSIAIKINAU kad kuo skirames mes abi imones EKO TAskai kaune IR MANO TASKO SUPIRKTUVE …. OGI tuo , kad supirtuviu eko taskai kaune KURIEMS VADOVAUJA PONIA ina TEL,861552004 EKS TARA O JOS VYRAS uab super montes Direktoris ARUNAS DIEVOGALOS K ANTRINIU ZALIAVU kitap sakant TUO MES IR SKIRIAMES NES IS zmonos IMTI GALIMA O IS KITUR ne,,,… negalima istatymai isleisti taip KAD SUDAROMI TRUGDZIAI IR TU ZMOGUTI NUTRAUKSI SAVO VEIKLA IR EISI GARVIU SLUOT,,,.. TAI TOKIA ISTORIJA VIENA GARSIAI KALBAM ,KITA TYLIAI DRAUDZIM ,,, AS DOKUMENTUS TURIU ATSAKYMUS SUSIRINKUSI ,,,…. MAN BUVO PASAKYTA KAD AS SAVO TRANSPORTU GALIU ATVEZTI SUPIRKTA TARA JIE IS MANES PRIIMS KIUO ATVEJU NEGALI PAZEISTI istatymu ….. tai va IR SVARINK kauna ir lietuva jeigu joje mafija ,,, ar as ne teisi????????????????????????,

maryte2014-07-23 08:15

DAR galiu pridurti ;; KAUNE TAIKOS pr, dar islikusi sena taros supirktuve IND I, PONO RICERDO SAVININKO mano kolegos ,ir ka ,,, bedos tos pacios ligi siol jis NETURI kaip supirkti nestandartines taros . OGI kodel dar nieks nepasikeite ,, JUG tik stikla issiveza ir gali supirkti ivairia EKO TASKAI supirktuveles nes is ju issiveza UAB. SUPER MONTES DIEVOGALA o is pono RICERDO NE….,,,, NIEKAIP nesuprantamas dalykas kodel ir KAUNO STIKLO fab. NENORI PRIIMTI SUPIRKTO STIKLO ???? nors aiskina kad jis reikalingas <<< tai va viena SAUKIAM ,o KITA VEIKIAM tai ir SVARINK jie tau PATINKA ZMOGUTI DIRBTI ISTATYMU prileista daug gal pagalvos naujoji MINISTRE kaip svarinti dar labiau musu ZALIAJA <GRAZIAJA L I E T U V A ?????? PAGARBIAI maryte…..

Rašyti komentarą

Tavo komentaras