BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kauno gatvėse bus išbandyti LED šviestuvai

Gruodžio 2 d. Kauno miesto savivaldybės vadovai ir Pietų Korėjos įsteigtos UAB „LK Group” atstovai aptarė miesto gatvių apšvietimo modernizavimo galimybės. Šių metų vasarį Kaune pradėjusi veikti LED (šviesos diodų) šviestuvų surinkimo gamykla šiuo metu pritaikyta lauko šviestuvų surinkimui, tačiau bendrovės atstovų teigimu, technologija yra lanksti, tad maždaug per du mėnesius ją galėtų pritaikyti ir kitokių šviestuvų gamybai.

Mero pavaduotojas Kęstutis Kriščiūnas, Tarybos narys Vygandas Gudėnas, Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas bei įmonės direktorė Si Yeon Park ir jos atstovai analizavo, kokie galėtų būti miesto poreikiai ir jų įgyvendinimo galimybės. Pastaruoju metu vis dažniau miestiečiai sėda ant dviračių, tačiau nuošaliau miesto įrengti dviračių takai yra neapšviesti. Be to, ir pačiame mieste yra gatvių, kur būtina įrengti apšvietimą, o geriau apšvietus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas, eismas gatvėse taptų saugesnis. Kalbant apie pastatų vidaus šviestuvus, užsiminta ir apie „Žalgirio” arenos apšvietimą.

„Norime, kad miestiečiai gyventų šviesiame ir saugiame mieste, todėl remiame jūsų iniciatyvą investuoti Kaune, ¬- teigė mero pavaduotojas K. Kriščiūnas. - Šiuo metu situacija dėl investicinių projektų visoje Europoje yra įtempta ir, kadangi litas yra susietas su euru, savivaldybė neturi galimybės investuoti didelės sumos. Tačiau lėšų pilotiniam projektui atsirastų.”

Įmonės direktorė Si Yeon Park priminė, kad LED technologija paremta gatvių apšvietimo sistema leistų miestui smarkiai sumažinti išlaidas elektros energijai. Ši technologija leidžia sutaupyti 35-40 proc. elektros energijos ir tai leidžia sumažinti anglies dvideginio dujų išmetimą į atmosferą. Kaune surenkama produkcija yra sertifikuota ir atitinka Europos Sąjungos keliamiems reikalavimams.

Ši nauja technologija turi privalumų gamtosaugos ir ilgalaikiškumo požiūriu. Tačiau kol kas vieno LED šviestuvo kaina yra kelis kartus didesnė už natrio šviestuvo. Taip pat turime įsitikinti, kad naujojo šviestuvo charakteristikos atitinka dabar naudojamų šviestuvų savybes. Nors Baltų prospekte jau yra įrengti du tokio tipo šviestuvai, bandomasis projektas leistų realiai įvertinti naujos technologijos privalumus ir trūkumus,” - teigė Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

Susitikimo metu sutarta, kad artimiausiu metu būtų naudinga aptarti konkretaus pilotinio projekto galimybes. Savivaldybės specialistai svarsto du galimus variantus: LED šviestuvus įrengti dviejose naujose M4 apšviestumo klasės gatvelėse (kiekvienoje iki 30 šviestuvų) arba apšviesti pėsčiųjų tiltą per Nemuną. Įmonės specialistai pateiks išsamius skaičiavimus, kiek toks projektas kainuotų ir kiek elektros energijos leistų sutaupyti.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras