BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kauniečiai aktyviai padeda spręsti aplinkosaugos problemas

Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius atlieka aplinkos stebėseną (monitoringą), organizuoja Savivaldybės saugomų teritorijų steigimą, įgyvendina kraštovaizdžio objektų ir Savivaldybės teritorijoje esančių želdynų ir želdinių apsaugą, tvarkymą, kūrimą ir inventorizaciją, organizuoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemų diegimą ir antrinių žaliavų surinkimą, įgyvendina užterštų teritorijų bei vandens telkinių valymo projektus, organizuoja dviračių takų projektavimo, statybos ir remonto darbus, atlieka kitas aplinkosaugines priemones.

Siekiant gerinti aplinkos kokybę ir užtikrinti jos apsaugą, pagrindinis dėmesys skiriamas prevencijai ir aplinkosaugos pažeidimams išaiškinti.

Aplinkos apsaugos skyrius, išanalizavęs gautus prašymus ir skundus, pastebėjo, kad miesto gyventojai vis aktyviau reaguoja į aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus. Daugiausiai pranešimų sulaukiama dėl netinkamo komunalinių atliekų ir būtinių nuotekų tvarkymo, savavališko medžių pjovimo ir želdinių genėjimo taisyklių pažeidimų. 2011 metais gauti 74 skundai ir 25 prašymai, trečdalyje jų pateikta informacija pasitvirtino. Akivaizdu, kad betarpiškas bendradarbiavimas bei operatyvus problemų sprendimas naudingas ne tik visuomenei, bet ir aplinkosaugos specialistams.

Siekiant operatyviai reaguoti į gyventojų pranešimus ir skubiai imtis priemonių, kuriomis būtų mažinamas aplinkai daromas neigiamas poveikis, nuo 2012 m. vasario 1 d. Aplinkos apsaugos skyriuje įsteigta nauja aplinkos apsaugos kokybės kontrolės pareigybė.

Raginame žmones nedelsiant pranešti apie galimus aplinkosaugos pažeidimus ir kitas negeroves Aplinkos apsaugos kokybės kontrolę vykdančiai vyriausiajai specialistei Ingai Bulotienei: tel. (8 37) 42 43 85, inga.bulotiene@kaunas.lt.

Aplinkos apsaugos skyriaus kontaktai: Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius, Laisvės al. 96, LT-44251, Kaunas. Tel. (8-37 )42 24 67, faksas: (8-37) 42 37 24. El. paštas: aplinkos.apsaugos.skyrius@kaunas.lt.

Aplinkos apsaugos skyriaus informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras