BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaune rūko protesto dūmai prieš slaptą atliekų deginimą

Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių kiemuose iš kamino virto protesto dūmai. Taip atkreipti valdžios dėmesį į reikalavimą paviešinti visas detales apie atliekų deginimo fabriko projektą, planuojamą šalia Kauno, šiandien siekė piketo dalyviai. „Iki šiol siekdamas gauti oficialios informacijos apie atliekų deginimo projektą, sulaukiau tik ant ausų kabinamų makaronų. Kokius šiukšlių kiekius planuojama sudeginti? Ar į atliekų fabriką bus tiekiamas kuras iš užsienio valstybių? Tai vos keli iš daugelio klausimų, į kuriuos vengia atsakyti miesto ir rajono valdžia. Reikalaujame atsakymų, kuriuos privaloma pateikti gyventojams”, - teigė Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas, piketą organizavusios iniciatyvinės grupės „Kaunas prieš melą” vadovas.

Anot jo, toks valdžios elgesys kelia pagrįstų įtarimų, kad atliekų deginimo projektas kurpiamas neskaidriai, apeinant būtinas visuomenės informavimo procedūras.

Kauniečius neramina ir faktas, kad kol kas pateikiami duomenys apie atliekų deginimo projektą yra ne tik skurdūs, bet ir skirtingi.

Kauno mero Andriaus Kupčinsko teigimu, šiukšlių fabrike bus deginama 60 procentų atliekų ir 40 procentų biokuro. Fabriką planuojančios įmonės „Fortum Heat Lietuva” direktorius Vitalijus Žūta televizijoms pasakoja, kad ketinama deginti 70 proc. atliekų.

Tuo metu viešai prieinamame bendrovės interneto puslapyje sakoma: „Planuojant jėgainę, bus įvertintos galimybės kaip kurą naudoti vietinius atsinaujinančius energijos išteklius: biomasę, durpes, netinkamas perdirbimui, tačiau energetinę vertę turinčias atliekas”.

„Trys šaltiniai ir visi pasakoja skirtingas istorijas. Tai - visuomenės klaidinimas. Projektą palaimino konkreti valdžia, jį įgyvendina konkreti įmonė, tačiau apie tai nėra konkrečios informacijos. Ar pastačius fabriką nepaaiškės, kad bus deginamas visas 100 procentų šiukšlių? Užteks mulkinti žmones, laikas atsakyti į klausimus”, - sakė M. Zasčiurinskas.

Daugiau informacijos:
M. Zasčiurinskas,
tel. 8 698 42245
El. pašto adresas: mecislovas.zasciurinskas@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras