BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaune pražydo saulutės


Kaune pražydo pirmosios saulutės (Bellis perennis). Žinoma, kol kas pražydo tik pavieniai egzemplioriai, o masinio jų žydėjimo teks dar palaukti savaitę ar dvi. Nuo dabar pasirodys vis naujos ir naujos saulutės ir jų žiedus bus galima matyti iki vėlyvo rudens (spalio).

Saulutės auginamos soduose, kapinėse, tačiau pasitaiko ir savaime augančių pievose, paežerėse, paupiuose. Botanikai nesutaria ar laikyti ją vietine rūšimi ar atkeliavusia iš kitur. Saulutės augimo šiaurinė riba eina ties Kaliningradu ir Lenkijos šiaure. Manoma, kad bent jau pietų, pietryčių Lietuvoje jos gali būti laikomos vietinėmis.

Yra ir kultūrinių saulučių veislių, pilnavidurių. Jos auginamos ir džiovinamos sausoms puokštėms. Saulutės taip pat yra vaistinis augalas.

Tačiau retas žmogus saulutę vartoja kaip maistą, o be reikalo, nes tai yra puikus maisto papildas augantis beveik visą šiltąjį sezoną. Valgomi yra žiedlapiai. Jų galima prisiskinti ir pagardinti salotas arba valgyti tiesiog nuo žiedo kas kart skiemenuojant “myli, nemyli…” Beje, žiedlapiai tokie smulkūs, kad jūs visada galite ištaikyti, kad paskutinis žodis nukandant paskutinius žiedlapius būtų - “myli!”.

Dėmesio, nebandykite valgyti ar kitaip vartoti nepažįstamų augalų nepasitarę su gydytoju ar vaistininku!

Ekonaujienos.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras