BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaune mokestis už daugiabučiuose namuose laikomus gyvūnus sumažintas iki simbolinio dydžio

Kauno miesto taryba pritarė siūlymui sumažinti rinkliavos už naminių gyvūnų laikymą daugiabučiuose namuose dydį. Mėnesinis mokestis už šuns laikymą sumažintas nuo 5 iki 2 litų, o už katės laikymą - nuo 2 iki 1 lito. Taryba taip pat pritarė siūlymui kauniečius, laikančius sterilizuotą gyvūną arba augintinį, paimtą iš gyvūnų globos įstaigų, visai atleisti nuo rinkliavos už šunų ir kačių registravimą bei laikymą daugiabučiuose.

„Tikimės, kad mokesčio sumažinimas iki simbolinio dydžio paskatins kauniečius aktyviau registruoti namuose laikomus augintinius”, - teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Oficialiais duomenimis, šiuo metu Kauno mieste yra užregistruota 12,2 tūkst. šunų ir 2,1 tūkst. kačių. Per praėjusį birželio mėnesį buvo naujai užregistruoti 46 šunys ir 3 katės.

„Iš rinkliavos gauti pinigai panaudojami VšĮ „Gyvūnų registravimo centro” teikiamų paslaugų apmokėjimui. Lėšos taip pat skiriamos beglobių gyvūnų priežiūrai, jų sterilizacijai. Be to, už šias lėšas įrengiamos šiukšliadėžės šunų ekskrementams”, - sakė Kauno miesto tarybos narys, Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkas Kazimieras Nausėda.

Daugiau informacijos apie naminių gyvūnų registravimą ir vietinę rinkliavą už jų laikymą daugiabučiuose galima rasti VšĮ „Gyvūnų registravimo centras” interneto tinklapyje www.registracija.lt.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras