BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaunas atliekų deginimo gamyklos nebestatys

Vilniaus ir Klaipėdos gyventojams protestuojant prieš atliekų deginimo gamyklas, kitų miestų gyventojai kol kas gali būti ramūs. Kaunas ir Šiauliai per ketverius ketina pastatyti atliekų rūšiavimo įmones - joms esą reikia mažiau investicijų, praneša LTV Naujienų tarnyba.

Kauno valdžia, prieš dvejus metus ketinusi statyti atliekų deginimo įmonę, keičia planus. Per ketverius metus galbūt Ateities plente planuojama pastatyti komunalinių atliekų tvarkymo įmonę, kurioje atliekos būtų rūšiuojamos ir perdirbamos.

„Esame pateikę paraišką europiniam finansavimui. Bendra projekto vertė būtų apie 133 mln. litų. Tiek pinigų mes prašom, galutinė suma bus po viešųjų konkursų. Europos Sąjungos lėšos sudarytų maždaug 102 mln., o kitos - privačios”, - sako VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Balčiūnas.

Galimybių studiją atlikusių specialistų skaičiavimu, šiukšlių deginimo fabrikas Kaune atsieitų brangiau - apie 492 mln. litų, o ir Europos Sąjungos parama būtų mažesnė.

„Įvertinant tai, kad, aišku, turėtų atsirasti ir privatus investuotojas, kuris įdėtų maždaug 300 mln. sumą, tikėtina, kad brangtų „vartų” mokestis. Natūralu, kad jei brangtų „vartų” mokestis, tai atsilieptų gyventojų surenkamų šiukšlių kainai. Tikėtina, kad ji galėtų išaugti ir du-tris kartus”, - sako Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyta, kad atliekų deginimo gamyklos turėtų atsirasti ne tik Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, bet ir Panevėžyje bei Šiauliuose.

Kaip ir Kaunas, pastarieji miestai atliekų deginti kol kas nesirengia. Šiauliečiai planuoja pastatyti per 50 mln. litų kainuosiančią atliekų rūšiavimo liniją.

„Vis dėlto mūsų šalis yra per maža, kad turėtume kiekviename regione po deginimo įrenginį, nes trūksta atliekų”, - teigia Raimundas Jakutis, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius.

Tuo metu aistros dėl planuojamų statyti atliekų deginimo gamyklų Vilniuje ir Klaipėdoje nerimsta - joms nepritariantys gyventojai protestavo prie savivaldybių, Prezidentūros ir Aplinkos ministerijos.

Jūratė Anilionytė, Jevgenijus Bardauskas
LTV naujienų tarnyba

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras