BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kasmetinė talka Krivėnų tvenkinio saloje

Krivėnų tvenkinys įrengtas 1972 m., patvenkus Nevėžio intako, Striūnos upelio, slėnį. Jame suformuota dirbtinė 0,9 ha ploto sala, kuri tapo svarbia vandens paukščių buveine. Saloje įsikūrusi didelė paukščių kolonija kasmet palieka didelį kiekį trąšų: išmatų, maisto likučių, neišsiritusių kiaušinių, žuvusių jauniklių. Tai lėmė sparčią augalijos kaitą. Saloje sužėlė aukštų žolių sąžalynai, krūmai, medžiai, todėl neliko atvirų plotų, kuriuose galėtų perėti vandens paukščiai.

2001 metais Lietuvos gamtos fondo darbuotojai pradėjo buveinės atkūrimo darbus - saloje buvo iškirsti ir sudeginti krūmai, medžiai, nupjautos aukštos žolės. Tvarkymo darbai kartojami kiekvieną žiemą, kad pavasarį saloje vėl galėtų perėti daugybė paukščių.

Vasario 4 dieną saloje vyko tradicinė žiemos talka, kurios metu nupjaunami ir sudeginami vasaros metu saloje vešėjusių kiečių, balandų dilgėlių stagarai. Kiekvienais metais Lietuvos gamtos fondas kviečia gamtai neabejingus žmones prisijungti prie vandens paukščiams svarbios buveinės tvarkymo. Jau antrus metus salos tvarkymo darbus padeda atlikti Vilniaus Pedagoginio universiteto, Gamtos mokslų fakulteto Zoologų klubas.

Šiemet oro sąlygos nelepino: merkė šlapdriba, košė šaltas vėjas. Visą dieną teko braidyti tirpstančio sniego košėje, todėl net žygio batai neatlaikė tokių išbandymų ir virto pėdas šaldančiomis vandens talpyklomis. Drėgnų drabužių, permirkusių batų ir stingdančio vėjo derinys tiesiog neleido nedirbti. Talkos pabaigoje visus sušildė Lietuvos gamtos fondo direktoriaus pagaminta soti ir gardi košė.

Sala vėl paruošta per 2000 rudagalvių kirų porų, upinių žuvėdrų, kragų ir kitų vandens bei pelkių paukščių sugrįžimui.

Lietuvos gamtos fondo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

A.2011-02-13 10:24

Gera iniciatyva, pagirtina, kad ne mitinginiais būgnų mušimais, o konkrečiais darbias rūpinamasi aplinkosauga.
Ta proga- vienas paklausimas.
O kaip tvarkant salą sprendžiate paradoksalų reikalavimą- juk vadovaujantis aplinkosaugininkų įvestais draudimais, negalima nieko kirsti, net krūmų, pakrantės apsaugos juostoje. O paukščių saloje juk į tokią zoną patenka vos ne visa teritorija.
Ką galvojate ?

S.2011-02-13 10:36

Rūpestis paukščiais, tas viskas puiku, bet va galvoju ar nebuvo jokio kito varianto kaip panaudoti nupjautas žoles? Suprantu, kad sudeginti gal paprasčiausia šitoj situacijoj, bet kad ir tiesiog palikus tokias krūvas miške ar bet kur, kur jos netrukdo, jos būtų kažkam maistas, kažkam namai.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras