BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Karmėlavos bendruomenė baiminasi, kad pastačius atliekų deginimo fabriką taps įkaitais

Karmėlavos, Ramučių ir Narėpų gyventojai baiminasi, kad bendrovės „Fortum Heat Lietuva” planuojama atliekų deginimo gamykla Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pavers šalia įsikūrusias bendruomenes sunkiosios pramonės įkaitais. „Nors Kauno LEZ teritorija buvo planuojama logistikos objektams, ji tampa sunkiosios pramonės zona. Šalia gyvenviečių jau turime „ViaCon Baltic Pipe” poplipropileno vamzdžių gamyklą, „Finnfoam” izoliacinių plokščių fabriką. Akivaizdu, kad pastačius gigantišką šiukšlių deginimo fabriką suminė tarša, sukeliama pramonės objektų ir būsimų sunkiojo transporto srautų, taps nepakeliama gyventojams”, - nerimavo Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centro „Židinys” pirmininkas Raimundas Jokimčius.

Anot jo, stebint melagingą šiukšlių deginimo pristatymą, klaidinančius „Fortum” ir politikų teiginius, susidaro įspūdis, kad gyvename ne Europos Sąjungoje, o Afrikoje.

Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas, iniciatyvinės grupės „Kaunas prieš melą” lyderis, įsitikinęs, kad gyventojų baimės yra pagrįstos.

„Spaudoje bendrovės pristatyti atliekų deginimo projektai patvirtino įtarimus, kad visuomenė iki šiol buvo klaidinama, ketinamas deginti nerūšiuotas atliekas vadinant biokuru”, - teigė M. Zasčiurinskas.

Anot jo, pagaliau verslininkai atskleidė tikruosius savo ketinimus ir patvirtino įtarimus apie atliekų deginimą.

„Bendrovė spaudoje nebekalba nei apie atliekų rūšiavimą, nei apie biokurą. „Fortum” pripažino, kad visoje Lietuvoje degins šiukšles atliekų deginimo jėgainėse. Tai yra pirmasis žingsnis viešumo link”, - sakė M. Zasčiurinskas.

Anot jo, iki šiol lieka neatsakytas klausimas, kodėl verslininkai ir Kauno miesto, rajono politikai galimai melavo apie šiukšlių deginimo projektą Kaune.

Šiuo metu žiniasklaidai trimituojant apie „Fortum Heat Lietuva” planuojamą atliekų deginimą, vos prieš kelias savaites Kauno meras Andrius Kupčinskas vienai šalies televizijų sakė: „Apie atliekų deginimą iš viso nėra jokių kalbų, kol kas ir nėra priimtų sprendimų”.

Prieš tai į Seimo nario paklausimą raštu meras atsakė, esą jėgainėje technologiškai bus galima deginti: „tik išrūšiuotas, džiovintas ir tinkamai apdorotas atliekas”.

Dabar spaudoje teigiama, kad Lietuvoje planuojamos jėgainės bus panašios į Stokholme veikiančią elektrinę, kurioje deginamos nerūšiuotos atliekos.

„Stokholmo elektrinės vadovams nelabai rūpi ir atliekų rūšiavimas. Kas patenka, tas ir sudeginama”, - teigiama žiniasklaidoje. „Kiek patys gyventojai išrūšiuoja, tiek ir užtenka”, - spaudoje cituojamas Stokholmo jėgainę valdančios „Fortum Heat Scandinavia” vyresnysis patarėjas Pieteris Liebseheris.

Daugiau informacijos:
Mečislovas Zasčiurinskas,
Tel. 869842245
El. pašto adresas: mecislovas.zasciurinskas@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Mano nuomone laisvoji ekonominė zona skatina žmonių darbingumą ir veiklumą, o visokie prieštaravimai tik iš piršto laužti..

Rašyti komentarą

Tavo komentaras