BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kankūno belaukiant: europarlamentarai ragina išsaugoti miškus

Prakiurę planetos plaučiai: kirtavietė Indonezijos Sumatros saloje ©BELGA_AFP_ROMEO GACAD

Anglies dioksidą sugeriantys miškai atlieka planetos plaučių vaidmenį. Deja, nesustojantis miškų naikinimas spartina ne tik klimato kaitą, bet ir ekosistemų nykimą, dykumėjimą ir gamtos katastrofas. Europarlamentarai įsitikinę, jog artėjančioje Kankūno klimato kaitos konferencijoje realu patvirtinti konkrečius įsipareigojimus dėl miškų išsaugojimo, ragindami ES remti atnaujintą JT miškų apsaugos mechanizmą REDD+.

Pasirengimą Kankūno konferencijai klimato apsaugos klausimais europarlamentarai aptars lapkričio 24 d. plenariniame posėdyje.

Miškų naikinimo aritmetika: penktadalis taršos

Penktadalis šiltnamio dujų pasaulyje į atmosferą kasmet išmetama dėl miškų kirtimo ir jų naikinimo plečiant pasėlius, ganyklas ir infrastruktūrą, dažnėjančių gaisrų. Miškų naikinimo poveikis viršija transporto sektoriaus klimatui daromos žalos mastus ir yra antroje vietoje po energetikos.

„Europos energetikos sektorius kasmet išmeta 4,1 mlrd. tonų CO2, tuo tarpu dėl miškų naikinimo, neteisėto kirtimo ir deginimo Brazilijoje, Indonezijoje ir kitose šalyse į atmosferą kasmet paleidžiami 6 mlrd. tonų”, - bendrą atsakomybę pabrėžia Karl-Heinz Florenz (Europos liaudies partija, Vokietija).

Miškų apsauga: REDD+ mechanizmas

„Kankūne savo dėmesį turime sutelkti į bandymą pasiekti susitarimą dėl kovos su miškų nykimu”, - neabejoja į Meksikoje rengiamą klimato konferenciją vyksiančios EP delegacijos pirmininko pavaduotojas K.-H. Florenz. Jis sako nusiteikęs optimistiškai, nepaisant dar neatsakytų klausimų dėl apskaitos ir finansavimo.

Spalio pradžioje patvirtintame pranešime Aplinkos komitetas paragino Europą remti naująją Jungtinių Tautų programą, skirtą miškų kirtimo ir nykimo sukeltai taršai mažinti (REDD+). Tai atnaujinta REDD iniciatyvos, susiejančios finansinę paramą su anglį sugeriančių miškų išsaugojimu, versija, apimanti tvaraus miškų valdymo ir CO2 absorbavimo didinimo iniciatyvas.

Europarlamentarai viliasi, jog REDD+ mechanizmas bus įtrauktas į klimato apsaugos priemones po 2012 m. reglamentuosiantį pasaulinį susitarimą. Spalio pradžioje patvirtintame rezoliucijos projekte Aplinkos komiteto nariai taip pat ragina užtikrinti, kad REDD+ finansinė parama nebūtų nukreipta komercinėms plantacijoms remti.

Europos Parlamento naujienos

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Sfgjiska2010-11-10 23:30

Už sakinį: “finansinė parama nebūtų nukreipta komercinėms plantacijoms remti” +1. :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras