BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kam Lietuvai skalūnai? Atsakys darbo grupė

Premjerui Algirdui Butkevičiui reikėtų darbo grupės, kuri atsakytų į klausimą, kiek dar laiko gali dirbti anksčiau sukurtos darbo grupės. Kai Seime Liberalų frakcijoje lankėsi skalūnų dujas čia, Lietuvoje, pageidaujantys žvalgyti ir išgauti „Chevron” atstovai, liberalų lyderis Eligijus Masiulis jo klausė - o ar mes čia galėsime tų dujų nusipirkti mažesne nei rinkos kaina? Po to dar jis kėlė klausimą „Chevron” žmogui, ar kažkaip žvalgyba yra susijusi su gavyba, kitaip tariant, ar Lietuvos teisės aktai tiems, kurie žvalgo, automatiškai suteikia teisę ir išgauti dujas. Priešais E.Masiulį sėdėjo galingos korporacijos atstovas, o buvusios valdančiosios koalicijos vienas įtakingesnių ministrų klausia jo, ką sako Lietuvos įstatymai.

Kai esi opozicijoje, nesiimi jokios atsakomybės už valdžios priimamus sprendimus. Kritikuoti gali juos išsijuosęs ir už kritiką taip pat nėra jokios atsakomybės. Bet skalūnų dujos Vyriausybės darbotvarkėje atsirado dar prie Kubiliaus. Tai Sekmokas, buvęs Energetikos ministras, visiems paskelbė šią gerąją naujieną. Kad alternatyva „Gazpromo” dujoms yra pas mus, čia pat. Žygaičiuose ar Mikaičiuose. Nesvarbu kur.

Bet geroji naujiena nepasiekė žmonių, nes ministras ir kiti iš anos valdančiosios koalicijos turėjo skubesnių reikalų. Paskui atėjo rinkimai ir nebe skalūnai buvo galvoje. Visuomenė apie skalūnus sužinojo iš žygaitiškių. Juos pašiepiant, paviepiant ar palaikant. Bet per juos. Tuo tarpu buvusios valdančiosios koalicijos narys kelia klausimus apie ne rinkos kainą išgaunamoms dujoms.

Klausantis buvo baugu.

Mat jei tiems, kurie dirbo Vyriausybėje, iš esmės ideologiškai ir politiškai skelbiančioje nesitaikstyti su „Gazpromo” primetama valia, tokie klausimai kyla, tai kokie gi klausimai galėtų kilti n-tajai naujosios A.Butkevičiaus suformuotai darbo grupei skalūnų klausimu?

Ir ar garsiosios A.Butkevičiaus darbo grupės nėra puiki galimybė išsisukti nuo sprendimų liaudyje populiarumo nesulaukiančiais klausimais? Dėl skalūnų, naujos atominės elektrinės, euro ir kitų svarbių projektų?

A.Butkevičius neigia bet kokį nesusikalbėjimą tarp savo frakcijos ir koalicijos dėl skalūnų dujų, nors realybė yra kitokia. Jo partietis Algimantas Salamakinas užstoja žygaitiškius. Valentinui Mazuroniui, Aplinkos ministrui, palaikančiam skalūnų dujų reikalą, į atlapus kimba jo paties partietis Remigijus Žemaitaitis. A.Butkevičius sako viską padarysią taip, kaip mano Vyriausybė, o ne Seimas - skubos tvarka priimsią visus reikalingus žvalgybai ir gavybai įstatymus.

Galbūt. Bet kol to nėra, negali žinoti, ar kuris nors papildomas klausimas nepaakins premjero sukurti dar vienos darbo grupės tam klausimui išspręsti. Tam, kad laimėtų laiko ir daugiau liaudies balsų premjerui.

Indrė Makaraitytė

atgimimas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras