BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaišiadorių urėdijoje – nauja gaisrų stebėjimo įranga

Lietuvoje diegiama moderni automatinė miško gaisrų stebėjimo sistema, kuri buvo išbandyta penktadienį Kaišiadorių urėdijoje.

Čia išbandytos vaizdo kameros, iš bokštų stebinčios miškus, ir kita įranga.

Iki 2012-ųjų miškų tokios sistemos bus įrengtos 24-iose urėdijose ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur miškai yra itin degūs. Moderni sistema kainuos 43 mln. litų, didžioji dalis bus skirta iš Europos Sąjungos lėšų.

Dairytis virš miškų nuo ryto iki vakaro pavargsta ne tik akys. Vasarą iš 112-os bokštų miškininkai nuolat stebi, ar kur virš medžių nekyla dūmai.

„Žmogaus akis yra žmogaus akis, bet kartais nepamato: kartais gali suklysti, kartais atrodo lyg nuo miestelio rūksta, paskui pasirodo, kad tai įspėjamieji dūmai. O kamera fiksuoja labai rimtai”, - komentavo Aurimas Šlapikas, Kaišiadorių urėdijos Pravieniškių girininkijos eigulys.

Elektroninė stebėjimo akis keičia budinčius žmones.

Sistema apie galimą gaisrą praneša ir garso signalu. Išbandžius įrangą netrukus Kaišiadorių urėdijos dalį miškų vietoj miškininkų stebės dvi kameros. Kitąmet bus įrengtos dar dvi.

„Kūrėm tik laužus, tad jei sistema užfiksavo laužo dūmus, kilus miško gaisrui tų dūmų daug daugiau ir sistema sugeba, šiandien įsitikinom, kad sugeba užfiksuosti pačią gaisro pradžią”, - sakė Marijonas Bernotavičius, Kaišiadorių urėdijos vyriausiasis miškininkas.

Automatizuotos priešgaisrinės apsaugos sistemos jau keleri metai stebi Estijos ir Vokietijos miškus. Iki 2012-ųjų miškų tokios sistemos bus įrengtos 24-iose urėdijose ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur miškai itin degūs.

Moderni sistema kainuos 43 mln. litų, didžioji dalis bus skirta iš Europos Sąjungos programos lėšų.

„Dabar [esame] numatę įrengti 25 stebėjimo centrus, bet pagal Vokietijos patirtį vėliau esame numatę apjungti juos į 4 stambius centrus. Aišku, vieningas centras bus Vilniuje”, - komentavo Gintaras Visalga, generalinio miškų urėdo pavaduotojas.
Kasmet Lietuvos miškuose kyla iki 800 gaisrų, kurie pažeidžia maždaug 300 ha medynų.

Salomėja Pranaitienė
LTV naujienų tarnyba

Šaltinis: lrt.lt, Kaišiadorių miškų urėdijos nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras