BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip pasiekti daugiau, turint mažiau? Aukšto lygio specialistai padės Komisijai rinkti informaciją apie efektyvų išteklių naudojimą

Už aplinką atsakingas Komisijos narys Janezas Potočnikas paskelbė apie pradėjusią veikti Europos efektyvaus išteklių naudojimo platformą aukšto lygio gairėms ir konsultacijoms apie politikos priemones, kuriomis siekiama Europos ekonomiką pertvarkyti tvaresnio kelio link, teikti.

Efektyvus išteklių naudojimas - pažangų, tvarų ir integracinį augimą užtikrinantis strategijos „Europa 2020″ ramstis, todėl tai vienas svarbiausių Europos Komisijos prioritetų. Pagrindinė platformos užduotis bus nustatyti, kaip pasiekti Komisijos Efektyvaus išteklių naudojimo Europos plane nustatytus tarpinius tikslus ir viziją, o galiausiai - atsieti išteklių naudojimą ir jo poveikį nuo ekonomikos augimo.

Už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Mums reikia aukštos kvalifikacijos didelę patirtį turinčių žmonių, kurie padėtų ekonomiką pertvarkyti į efektyviu išteklių naudojimu grindžiamo augimo modelį. Turėsime efektyviau naudoti išteklius, nesvarbu, ar mums tai patinka, ar ne, ir kuo anksčiau tai padarysime, juo geriau bus Europos konkurencingumui ir mūsų aplinkai. Pirmasis platformos narių susitikimas šiandien sustiprina mano pasitikėjimą, kad šį uždavinį išspręsime.”

Platformai pirmininkauja buvęs Airijos ministras pirmininkas ir ES ambasadorius JAV Johnas Brutonas. Tarp jos 34 narių - penki Europos Komisijos nariai, keturi Europos Parlamento nariai, devyni skirtingų sektorių įmonių vadovai, keturi aplinkos ministrai ir tarptautinių organizacijų ir institucijų, pilietinės bei mokslo visuomenės atstovai. Ketinama pasinaudoti narių patirtimi ir įgūdžiais, kad Europos Komisijai, valstybėms narėms ir rinkos dalyviams būtų pateiktos naudingos rekomendacijos.

Platformos pirmininkas Johnas Brutonas sakė: „Labai džiaugiuosi galėdamas dirbti su tokia grupe. Esu tikras, kad sugebėsime pasinaudoti narių patirtimi ir žiniomis, kad patartume įmonėms ir politikos formuotojams dėl geriausių būdų siekti efektyvaus išteklių naudojimo.”

Pagrindiniai Europos efektyvaus išteklių naudojimo platformos veiklos principai - atkreipti dėmesį į atitinkamų klausimų sąryšius, siekti pridėtinės vertės bei poveikio ir parengti apčiuopiamus rezultatus, kuriais remiantis būtų galima formuoti politiką.

Europos efektyvaus išteklių naudojimo platforma yra platesnio Komisijos siekio - suburti suinteresuotąsias šalis ir skatinti dialogą apie efektyvaus išteklių naudojimo sunkumus ir galimybes - dalis. Visi norintieji prisidėti prie diskusijos kviečiami dalyvauti internetinėje platformoje, kuri taip pat pradeda veikti šiandien ir kurioje per ateinančius mėnesius bus keičiamasi nuomonėmis ir teikiamos konsultacijos.

Tolesni veiksmai

Darbo grupės turėtų parengti pirmąsias rekomendacijas maždaug per 12 mėnesių, o antrąsias - iki įgaliojimų pabaigos 2014 m. viduryje.

Pagrindiniai faktai

Strategijos „Europa 2020″ pavyzdinėje iniciatyvoje dėl efektyvaus išteklių naudojimo raginama parengti veiksmų planą, kuriame būtų apibrėžti vidutinės trukmės ir ilgalaikiai efektyvaus išteklių naudojimo tikslai ir priemonės jiems pasiekti. Parengtu Efektyvaus išteklių naudojimo Europos planu siekiama iki 2050 m. Europos ekonomiką paversti tvaria, ir nurodoma, kaip pasiekti efektyviu išteklių naudojimu grindžiamą augimą, ypač svarbų mūsų būsimai gerovei ir klestėjimui. Plane rekomenduojama taikyti integruotą metodą, kuriam būtini daugelio politikos sričių ir sektorių struktūriniai pokyčiai Europos ir valstybių narių lygmeniu, dėmesį sutelkiant į išteklius, kurie greičiausiai senka. Plane rekomenduojama taikyti įvairias priemones, įskaitant teisės aktus ir rinkos priemones, taip pat siūloma pertvarkyti finansavimo priemones, skatinti tvarią gamybą ir vartojimą.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie išteklių naudojimo efektyvumą

http://ec.europa.eu/environment/resource_efficiency/index_en.htm

MEMO/11/614

Europos Komisijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras