BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip bus sutvarkyta Didžiosios Dailidės ežero, Alytaus piliakalnio ir jo prieigų teritorija?

Kovo 15 d. Alytaus miesto savivaldybėje vyko projektų, iš dalies finansuojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra”, viešieji svarstymai. Jų metu buvo apsvarstyta Didžiosios Dailidės ežero aplinkos sutvarkymo ir pritaikymo rekreacijai: pėsčiųjų ir dviračių takų, apšvietimo, poilsio ir žaidimo aikštelių, valčių prieplaukos įrengimo, kitos rekreacijai ir poilsiui svarbios infrastruktūros rekonstrukcijos ir įrengimo projekto,

pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimo ir šių teritorijų sutvarkymo bei pritaikymo poilsiui ir rekreacijai projekto objekto - Alytaus piliakalnio ir jo prieigų pritaikymo rekreacijai: aplinkos sutvarkymo, privažiavimo kelio, poilsio aikštelių, dviračių, pėsčiųjų takų, apšvietimo iki Studentų skvero įrengimo idėjos.

Šių dviejų projektų pareiškėja yra Alytaus miesto savivaldybės administracija. Projektai vykdomi be partnerių. Jų tikslinės grupės yra miesto gyventojai, svečiai ir potencialūs investuotojai. 92,5 proc. projekto išlaidų finansuoja Europos Sąjunga, likusiąją dalį, 7,5 proc. - Alytaus miesto savivaldybė.

Didžiosios Dailidės ežero aplinkos sutvarkymo ir pritaikymo rekreacijai: pėsčiųjų ir dviračių takų, apšvietimo, poilsio ir žaidimo aikštelių, valčių prieplaukos įrengimo, kitos rekreacijai ir poilsiui svarbios infrastruktūros rekonstrukcijos ir įrengimo projektą susirinkusiems trumpai pristatė Investicijų skyriaus vyriausioji specialistė, projekto vadovė Dovilė Visalgaitė. Pasak pranešėjos, projekto idėja ir tikslas - prisidėti prie Alytaus miesto gyvenamosios aplinkos gerinimo, pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtros, viešųjų erdvių saugumo, patrauklumo investicijoms didinimo, sąlygų geresniam Alytaus estetiniam vaizdui sudarymo, sutvarkant Didžiosios Dailidės ežero aplinką ir pritaikant ją rekreacijai: įrengiant pėsčiųjų ir dviračių takus, apšvietimą, poilsio ir žaidimo aikšteles, valčių prieplauką ir kitą rekreacijai ir poilsiui svarbią infrastruktūrą. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2012 m. gruodžio 31 d. Taigi 2013 m. vasarą alytiškiai jau galės džiaugtis sutvarkyta Didžiosios Dailidės ežero aplinka ir rekreacijai pritaikytu ežeru. Projekto lėšomis bus nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengtos poilsio ir žaidimų aikštelės, valčių prieplauka, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kameros ir kt. Projekto biudžetas 3.000.000,00 Lt.

Viešųjų svarstymų metu techninį projektą susirinkusiems pristatė projekto vadovas R. Valionis. Išklausę pranešėją, viešųjų svarstymų dalyviai pateikė keletą pastabų projektuotojams. Tarybos narys Jonas Virbickas pasiūlė projektuotojams numatyti daugiau tarpinių poilsio stotelių, anot tarybos nario, jos būtų naudingos pagyvenusio amžiaus žmonėms. Susirinkusiems kilo abejonių dėl pontoninės prieplaukos vietos, kuri tiesiogiai turi priklausyti nuo vandens lygio ežere. Pasigesta ir vietos prekybai. Viešųjų svarstymų dalyvių nuomone, būtų naudinga, jei Dailidės ežerą supančioje teritorijoje atsirastų kioskas, kuriame poilsiaujantys alytiškiai galėtų nusipirkti vaisvandenių ar užkandžių. Projektuotojai pažadėjo atsižvelgti į išsakytas visuomenės pastabas.

Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimo ir šių teritorijų sutvarkymo bei pritaikymo poilsiui ir rekreacijai projektas, anot jį pristačiusios Investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės, projekto vadovės Ingridos Leskevičienės, idėja ir tikslas yra plėsti miesto viešąsias erdves, sutvarkyti rekreacines ir aktyvaus poilsio zonas, gerinti gyvenimo kokybę ir aplinką, plėtoti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą, gerinti miesto estetinį vaizdą, o siektini šio projekto rezultatai yra Piliakalnio gatvės rekonstrukcija (apie 890 m gatvės, šaligatvių rekonstrukcija, dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimas, apšvietimo rekonstrukcija ir įrengimas, stebėjimo kamerų įrengimas); dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimas nuo Piliakalnio gatvės iki tilto (apie 250 m tako ir stebėjimo kamerų įrengimas, apšvietimo rekonstrukcija ir įrengimas), funikulieriaus nuo būsimo dviračių ir pėsčiųjų tilto iki dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimas. Preliminarus projekto įgyvendinimo laikas - kitų metų gruodžio 31 d. Visas projekto biudžetas yra 25.751.181,44 Lt. Viešųjų svarstymų metu buvo svarstoma tik su piliakalnio prieigų sutvarkymu susijusi projekto dalis. Techninį projektą susirinkusiems pristatė projektuotojų firmos „Conventus” architektė Erika Rimšaitė. Projektuotojams buvo pasiūlyta išnagrinėti galimybę atsisakyti funikulieriaus ir vietoj jo įrengti serpantinų pavidalo takus ar surasti kitus racionalesnius ir pigesnius pakilimo į piliakalnį būdus, kurių eksploatacijai ateityje nereikėtų didelių finansinių išlaidų.

—–

Didžiosios Dailidės ežero aplinkos sutvarkymo ir pritaikymo rekreacijai projektas (Parsisiųsti PDF)

Piliakalnio ir jo prieigų sutvarkymo projektas (Parsisiųsti PDF)

—–

Alytaus miesto savivaldybės administracijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras