BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaimo reikalų komitetas už pluoštinių kanapių auginimą

Šios dienos posėdyje Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė išvadoms dėl pluoštinių kanapių įteisinimą reglamentuojančių įstatymų projektų (XIP-4657ES ir XIP-4658ES). Komitetas įvertino daugiau kaip 120 pasiūlymų, kuriuos pateikė valstybinės įstaigos, visuomeninės organizacijos, papildomi komitetai, komisija bei išvadų rengėjai Petras Čimbaras ir Kazys Starkevičius.

Nuotr.: © Opra / Fotolia

Įstatymų projektuose, atsižvelgiant į pasiūlymus, siūloma pakeisti pluoštinių kanapių sąvoką taip, kad ji atitiktų Bendrosios narkotinių medžiagų konvencijos nuostatas. Siekiant išspręsti kontroliuojančių institucijų pasirengimo ir finansavimo klausimą, komitetas siūlo atidėti įstatymų įsigaliojimo datą iki 2014 sausio 1 dienos. Atsižvelgiant į Specialiųjų tyrimų tarnybos pastabas, projektuose papildomai apibrėžtas pluoštinių kanapių tiekimas rinkai bei importo licencijos galiojimo terminas.

Komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius pastebėjo, kad abejonių dėl pluoštinių kanapių kontrolės nebeturėtų likti, nes dabartiniai įstatymų projektai yra griežčiausi Europos Sąjungoje.

Komiteto išvadoms dar turi pritarti Seimas. Šių projektų svarstymas numatytas balandžio 16 d. plenariniame posėdyje.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras