BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kai mokiniai tampa mokytojais

Birželio 17-19 dienomis Pavilnių regioniniame parke šurmuliavo pirmoji Lietuvoje nemokama Eko stovykla. Išskirtinė ji taip pat dėl to, kad “mokytojais” ir “vadovais” čia tapo jaunimas, per dvejus “Eko karta” projekto organizavimo metus pasisėmęs naujų žinių ir įgūdžių ekologijos bei aplinkosaugos sferoje. Stovykla nebūtų įvykus ir be būrio idėjinių žmonių ir organizacijų, kurios kuo galėdamos prisidėjo, kad stovykla taptų jaukia 2 dienų švente.

Teorija -> Praktika -> Įgūdžiai, žinios -> Dalinimasis

Per dvi intensyvias dienas daugiau nei 30 iš skirtingų miestų susirinkusių vaikų ir jaunimo nuo ryto iki naktinių sutemų gilino savo žinias ekologijos srityje, savo rankomis iš antrinių žaliavų kūrė nuo muilo burbulų pūtimo aparato iki foto aparato. Pirmąją dieną ir antrosios dienos rytą gavę naujų žinių, paskanintų gardžia ir naudinga praktika, stovyklos dalyviai patys tapo mokytojais. Stovyklautojų grupės ruošė pristatymus atliekų tvarkymo, ekologiško laisvalaikio, sveiko maisto, švaraus vandens ir elektros tausojimo temomis.

Išmokę savo rankomis pasigaminti įvairius daiktus stovyklos dalyviai ėmėsi mokyti ir savo draugus. Tad jei per beveik 3 dienas nors vienas jaunuolis išmoko iš antrinių žaliavų (visuomenėje įprasta jas vadinti šiukšlėmis) pasigaminti foto aparatą ar aitvarą - greičiausiai po metų jis jau bus išmokęs bent 10 savo draugų. Ar vis dar reikia įrodymų, kad vienas žmogus GALI pakeisti?

Įspūdžiai šneka vaizdingiau už žodžius, todėl pristatome Jums įamžintas stovyklos akimirkas, o netrukus pasirodys ir filmas.

Eko karta” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

gabriele2011-05-19 17:41

labai patiko eko stovykloj buvo daug veiklos ir buvo ka veikti :)*

Rašyti komentarą

Tavo komentaras