BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ką reiškia gyventi ekologiškai?

Šiandien daugeliui žodis „ekologija” sukelia nevienareikšmes reakcijas. Vienus tai erzina, kiti stengiasi kiekvieną savo žingsnį bei sprendimą grįsti ekologija. Kas tai? Mada, ar tiesiog tikras ir nesuvaidintas rūpestis savo aplinka? Ekologija iš tiesų šiandien madinga. Tik bėda ta, kad mada turi savybę keistis, o aplinka, kurioje mes gyvename, lieka.

Visuomenė šiandien susiskaldžiusi į kelias stovyklas - tikinčiųjų ekologija ir manančių, kad tai tik turtingųjų privilegija, kadangi „būti ekologišku” labai brangiai kainuoja. Tačiau, kad ir kaip stengtųsi pastarieji ignoruoti šį gyvenimo būdą - turime pripažinti, kad ekologinis švietimas padarė daug ką - nors po truputį, bet pradedame rūšiuoti šiukšles, keičiame lemputes į mažiau energijos naudojančias, pradėjome net skaityti produktų etiketes. Tačiau tikrai nerasime Lietuvoje žmogaus, kuris gyventų 100 % ekologiškai. Šiandieninėje visuomenėje tai yra neįmanoma. Esame įtakojami daugelio veiksnių, kurie nuo mūsų ne visada priklauso.

Tačiau, vadovaudamiesi auksine taisykle, kad „viskas prasideda nuo mūsų pačių”, norime pakviesti jus į diskusiją apie gyvenimą EKOlogiškai, apie tai, ką jūs, kaip šalies, miesto, gatvės, namo gyventojai galėtumėte padaryti ir darote kasdien vardan švaresnės, tvarkingesnės, sveikesnės aplinkos, ko galėtume vieni iš kitų išmokti, siekdami palikti mūsų planetą savo vaikams tinkamą gyventi. Ar mūsų namai dabar tinkamai tvarkomi, ar juose gera gyventi mums šiandien, ar nesame skolingi gamtai už tai, kad esame, kad galime būti?

Ar žinote, kad tai, jog gyvenate toliau nuo jūros, nesumažina jūsų įtakos Baltijos jūros būklei? Kad tai, kaip jūs gyvenate ten, žemyne, turi įtakos, kaip ateityje jausis Baltijos jūros gyvūnija ir augalija. Kad nuo jūsų visų ir kiekvieno iš mūsų priklauso, ar galėsime džiaugtis į jūrą grįžtančiomis žuvų rūšimis, ar galėsime stebėti žiemojančių sidabrinių gagų pulkus, nebijosime paplūdimyje užlipti ant stiklo šukės, ar nereikės „džiaugti” atradus į krantą išmestais negyvais jūrų gyvūnais ir raudonuoti matant Baltijos jūrą rizikos jūrų sąraše.

Lietuvos jūrų muziejus, kurio misija yra kartu su jumis mokytis pažinti, džiaugtis ir saugoti žmogaus harmoniją su jūrą, nori pradėti pokalbį vienu paprastu filmuku, kurį parengė Baltijos aplinkos forumas (www.bef.lt) ir paklausti jūsų - kaip jūs rūpinatės savo vandeniu?

Dabar ir vėliau norėsime kalbėtis su jumis apie vandenį - svarbiausią mūsų gyvybės šaltinį. Apie tai, kodėl mes turime jį branginti, saugoti ir tausoti, kokie veiksniai lemia, kad vienos šalys kenčia nuo sausros, o kitos naudoja jį netausodamos, ar galime patys, būdami paprasti šalies piliečiai kiekvienas prisidėti prie to, kad žydras lašelis dovanoti gyvybę.

Atsakymą į klausimą, kaip mes rūpinamės savo vandeniu rasite šiame video:

Vaiva Lankelienė

Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus vedėja

Lietuvos jūrų muziejus

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras