BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Taupant energiją, iš japonų darbuotojų reikalaujama kirptis trumpai ir vienodai

Viena Japonijos kompanija, siekdama sumažinti energijos suvartojimą, nurodė 2700 darbuotojų plaukus apsikirpti vienodai. Jiems liepta pasidaryti „taupiąsias” šukuosenas, rašo telegraph.co.uk.

Statybų bendrovė Maeda Corp. pareikalavo, kad vyrai plaukus nusikirptų trumpai galvos šonuose ir pakaušyje, o galvos priekyje plaukai būtų šiek tiek ilgesni. Moterims buvo liepta plaukus nusikirpti trumpai, tačiau paliekant ilgesnius kirpčiukus, kad jie galėtų būti šukuojami į vieną šoną.

„Mūsų kompanija deda visas pastangas, kad būtų apsaugota aplinka ir mes norime, kad mūsų darbuotojai nekenktų gamtai”, - tvirtina Maeda Corp. atstovė Chizuru Inoue.

Moteris įsitikinusi, kad, jei darbuotojų plaukai trumpi, jie užtrunka mažiau laiko juos džiovindami plaukų džiovintuvais, todėl sunaudoja mažiau elektros. Be to, teigia moteris, mažėja ir vandens sąnaudos.

„Jei taip elgsis visi darbuotojai, mes sunaudosime daug mažiau energijos”, - tikinas C. Inoue.

Japonijos vyriausybė po kovo 11 d. įvykusios nelaimės Fukušimos atominėje elektrinėje kreipėsi į šalies gyventojus, kad šie sumažintų energijos sunaudojimą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Ernesta2011-09-01 09:43

Tai tegul įveda komendanto valandą, ir naktį uždraudžia visiems dirbti, eiti į lauką ir privaloma miegoti. Tuomet tegul nutraukia elektros tiekimą visam miestui, tiek gatvių apšvietimui ir namų ūkiams. Ot bus gerai tada :) plaukus matai kirptis.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras