BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jurgis Razma prašo paaiškinti, kokia Ministro Pirmininko pozicija dėl žemės pardavimo užsieniečiams

Vis mažiau laiko lieka iki 2014 m. gegužės 1 d., kai baigsis pereinamasis laikotarpis ir Lietuva privalės vykdyti savo įsipareigojimus, duotus stojant į Europos Sąjungą (ES) dėl nevaržomo žemės pardavimo bet kuriam ES piliečiui. Artėjant šiai datai, pastebimas Lietuvos piliečių didėjantis susirūpinimas, kuriasi iniciatyvinės grupės, planuojančios organizuoti referendumą Konstitucijos pataisai, kuri skelbtų, kad „Lietuvos žemė, vidaus vandenys ir miškai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybei ir jos piliečiams” priimti.

Ekonaujienos.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, klausdamas, kokia Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės pozicija dėl žemės pardavimo užsieniečiams?

„Ar ramiai laukiate 2014 m. gegužės 1-osios, nemanydami, kad žemės pardavimo užsieniečiams galimybės atsiradimas nesukels kokių nors reikšmingų neigiamų pasekmių? Ar manote, kad reikėtų išnaudoti visas galimybes, siekiant papildomo draudimo parduoti žemę užsieniečiams termino pratęsimo? Kokius šiuo atveju matytumėte savo veiksmus siekiant tokio tikslo? Kokius pažadus galėtumėte deklaruoti? Ar esate numatę parengimą įstatymų ar kitų teisės aktų projektų, kurie sukurtų papildomas galimybes pirmenybę įsigyti žemę dabar ūkininkaujantiems žmonėms ir tuo bent netiesiogiai apsunkinti užsieniečiams žemės Lietuvoje įsigijimo perspektyvą?” - klausia J. Razma.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Esmė2013-09-15 03:39

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras