BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Juodųjų gandrų būklė kelia nerimą

Apleistas juodojo gandro lizdas. Juliaus Auglio nuotr.

Miškuose slypintys juodųjų gandrų lizdai vis dažniau aptinkami apleisti ar tik nežymiai tvarkyti, o ir užimtieji neretai lieka be gyvybės ženklų net ir išsiritus jaunikliams. Nors gamtinės sąlygos buvo palankios, Krekenavos regioniniame parke esančiuose 4 juodųjų gandrų lizduose šiemet neišaugo nė vienas jauniklis. Panaši situacija stebima ir aplinkinėse teritorijose.

Šiais metais pradedamas vykdyti Aplinkos ministerijos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektas „Retų rūšių apsaugos bei invazinių rūšių gausumo reguliavimo veiksmų plano parengimas”. Sudėtinė šio projekto dalis yra ir dalies juodųjų gandrų lizdaviečių apsaugos priemonių įgyvendinimas. Krekenavos regioniniame parke ir aplinkiniuose miškuose šių metų rugpjūčio mėn. numatoma atlikti išsamius buvusių ir esamų juodųjų gandrų lizdaviečių ir jų aplinkos, mitybos išteklių, trikdymo faktorių tyrimus, numatyti lizdaviečių atkūrimo bei jų apsaugos priemones.

Ateityje planuojama Paukščių apsaugai svarbiose teritorijose, skirtose juodųjų gandrų apsaugai, kurios priskirtos Krekenavos regioninio parko direkcijai: Dotnuvos - Josvainių miškų biosferos poligone (Kėdainių r.) ir Žaliosios girios biosferos poligone (Panevėžio r.) įkelti naujus lizdus bei sutvirtinti esamus.

Krekenavos regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras