BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Japonai žada finansuoti VAE projektą

Energetikos ministro teigimu, Japonijos finansų institucijos žada skolinti pinigų Visagino atominės elektrinės statybai Lietuvai palankiomis sąlygomis.

Tai, anot ministro, Japonijoje viešėjusiam premjerui patvirtino du šios šalies bankai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien”.

Premjero vizitas Japonijoje artina derybų su strateginiu investuotoju baigtį, o Visagino atominės elektrinės projektas įgauna aiškesnius kontūrus.

Taip Japonijoje vykusius susitikimus ir gautus pažadus, tarp kurių svarbiausias - finansuoti Visagino atominės statybą, vertina energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

„Premjeras derybų neveda. Jis važiavo dėl politinio palaikymo iš Japonijos vyriausybės, kas ir buvo patvirtinta. Ir, be abejo, kalbėjo su finansinėm institucijom, kurios įvardijo, kad jos palankiai vertina projektą ir galėtų teikti finansavimą labai palankiom sąlygom”, - kalbėjo ministras.

Anot A. Sekmoko, paramą Visagino atominės projektui žada dvi Japonijos finansų institucijos - JBIC („Japanese Bank for International Cooperation”), kredituojantis Japonijos eksportą į kitas šalis, ir valstybinė eksporto bei investicijų draudimo bendrovė „Nexi”.

„Aišku, galiausiai finansavimas būna tada, kai valdyba patvirtina paskolą, nustato konkrečias palūkanas, bet tie pažadai, kad jie žiūri į projektą palankiai, kad galėtų jį finansuoti, mums yra labai svarbūs”, - aiškina A. Sekmokas.

Ministras negalėjo atsakyti, kokią Visagino atominės projekto dalį finansuos strateginis investuotojas - korporacija „Hitachi”. Galutinė finansavimo schema - kiek projektas kainuos Lietuvai, kiek - regiono partneriams, kiek- investuotojui - aiškės tik pasidalijus akcijas ir suderinus koncesijos sutartį.

„Be abejo, kadangi strateginis investuotojas yra konsorciumas „Hitachi General Elektric”, dalis finansinių paskolų galėtų būti ir iš JAV”, - tvirtino A. Sekmokas.

Anksčiau kalbėta, kad iki 70 procentų bendros projekto vertės turėtų finansuoti Japonijos, Jungtinių Valstijų ir Europos bankai.
Galutinai suderintą Visagino atominės koncesijos sutartį Seimui žadama pateikti šią pavasario sesiją. Sutartis bus pasirašoma tik kai ją patvirtins Vyriausybė ir Seimas.

LRT.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Tawny2012-03-06 15:24

Goda Balandis 15 d, 2011taip, tema šiuo metu labai opi ir kaip mini autorė suaštrinta emocijų dėl nlaiemės Japonijoje. Šis įrašas man taip pat pasirodė, kad emocionalus. Aš manau, kad svarbu pabrėžti, kad nlaiemė Japonijoje kilo ne dėl elektrinės nesaugumo, ar kažkokių defektų. Ji yra gamtinių katastrofų pasėkmė ir jokiu būdu negalime už tai atsakomybės perkelti ant atominės saugos pečių. Ta pati ir ypač mums lietuviams skaudi černobilio avarija taip pat, kiek man žinoma, kilo dėl žmogaus klaidos, o ne dėl savaiminio atominės energetikos nesaugumo. Aš manau, kad šiandien atominė energetika yra viena ekologiškiausių. Mane asmeniškai neramina Lietuvos kaiminystėje statomos elektrinės ne dėl atominės energetikos nepatikimumo, bet dėl pasitikėjimo mūsų kaimynais trūkumo.Be to, labai aštrus autorės komentaras, kad lietuviai aukodami japoniukams slapta ploja rankomis, kad ši nlaiemė toli nuo mūsų. Manau, kad jokios pikdžiugos labdaroje nėra ir užuojautos jausmas mūsų šalyje ypač stiprus dėl panašios nlaiemės pergyvenimo 1986m.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras